اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » خبرهای اقتصادی » حقوقدان باید ملیونها دلار ثروت بادآورده را به سازمانهای خیریه بدهد!

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

حقوقدان باید ملیونها دلار ثروت بادآورده را به سازمانهای خیریه بدهد!

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 12 دی 1393 | بازدیدها: 890

0
حقوقدان باید ملیونها دلار ثروت بادآورده را به سازمانهای خیریه بدهد!یک دادگاه در کلیفورنیا، وکیلی را مجبور ساخت تا 4.3 ملیون دلار از ثروتی را که با استفاده از نفوذ نامشروع از فردیکه ثروتش را به سازمانهای خیریه میبخشید، به ارث برده بود، به چهار سازمان خیریه بپردازد.

بروز پنجشنبه هفته گذشته، یک قاضی دادگاه عالی در سان دیاگو آیالت کلیفورنیا، بنام ویلیام نیویت، قضیه‌ی که از چهار سال بدینسو جریان داشت، را فیصله نمود. این قضیه مربوط به سیو لژونوی، یک معلم و همسرش بود که در طول زندگی شان اموال و جایداد با ارزش ملیونها دالر را جمع آوری نموده بودند. آنها در سال 2004 میلادی میخواستند تمامی جایداد و ملکیت هایشان را به چهار سازمان خیریه؛ دکتران بدون مرز، نهاد رادیوی ملی عمومی، صندوق کودکان سازمان ملل و کانال تلویزیون عمومی دانشگاه دولتی سان دیاگو ببخشند، اما پیش از مرگ، آنها بکباره تمامی جایداد و ملکیت های خود را که ملیونها دلار ارزش داشت را به وکیل شان بنام کارل دیمف بخشیدند.

دیمف و همسرش که هر دو وکیل دادگستری بودند، مسئولیت حقوقی جایدادهای سیو و همسرش را از 2004 بدینسو، در زندگی آن ها بدوش داشتند اما سازمانهای خیریه مدعی شدند که این دو با استفاده از نفوذ ناروا و غیرمشروع، سیو و همسرش را مجبور ساختند تا تصمیم شان را تغییر بدهند و تمامی جایدادهای شان را بنام دیمف و همسرش ثبت نمایند. تحقیقات دادگستری هم یافته است که بین سالهای 2004 تا 2008، سیو بطور غیرعادی به دیمف وابسته شده و به همین دلیل کنترل و اداره تمامی جایدادهای خود را به وی سپرده است. به همین دلیل دادگاه فیصله نمود تا دیمف و همسرش جایداد بدست آمده از سیو را بین هر چهار سازمان خیریه بطور مساویانه تقسیم نمایند.

وکیل نیویت میگوید: "اگر سیو در مورد دیمف دچار توهم نمیشد، او هرگز جایدادهای با ارزش ملیونها دلار خود را به یک وکیلی که فقط چند سال قبل با او آشنا شده بود، نمیبخشید. سیو اگر روان سالم میداشت، هرگز این کار را نمیکرد."

از سوی دیگر دیمف میگوید، او تا پس از مرگ سیو نمیدانست جایدادها بنام او شده است و از آن زمان تا این دم وی حدود 400 هزار دلار را به نهادهای خیریه بخشیده است. او میگوید با فیصله دادگاه هرگز قانع نیست و این فیصله را در دادگاه های عالی تر به چالش خواهد کشید.منبع: ام اس ان نیوز

موضوعات: اقتصاد جهان » خبرهای اقتصادی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید