اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » گزارش ثروت جهانی 2018

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

گزارش ثروت جهانی 2018

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 30 بهمن 1397 | بازدیدها: 151

0
اینفوگرافیک حاضر مهمترین نکات گزارش ثروت جهانی 2018 را نمایش می‌دهد. طبق این گزارش، ثروت HNWIها برای اولین بار به بیش از 70 تریلیون دلار رسیده است.

مدیریت ثروت (Wealth management)، یکی از شاخه‌های مشاوره سرمایه‌گذاری است که از ترکیب فعالیت‌های گوناگون از جمله برنامه‌ریزی مالی، مدیریت سبد سهام سرمایه‌گذاری و خدمات مشاوره‌ای سرمایه‌گذاری، حقوقی و … تشکیل شده ‌است. این اصطلاح نخستین بار در سال ۱۹۳۳ مورد استفاده قرار گرفت. بانک‌های آمریکایی گلدمن ساکس و مورگان استنلی و نیز بانک سوئیسی UBS نخستین شرکت‌های خدمات مالی و بانکداری بودند که خدمات مدیریت ثروت را ارائه نمودند. اکثراً مشتریان حقوقی و حقیقی خاص بانک‌ها که معمولاً خالص ارزش دارائی‌های آنان نزد بانک بیش از یک میلیون دلار بوده یا شرکت‌های حقوقی کوچک با درآمدهای بالا، مشتریان خدمات مدیریت ثروت را تشکیل می‌دهند.

گزارش ثروت جهانی 2018


افراد تشکیل دهنده این بازار که افراد با ارزش خالص بالا (HNWI) تعریف می‌شوند بسته به اندازه بازار هر کشوری مشخص می‌شوند. مثلا کردیت سوئیس افراد با ارزش خالص بیش از یک میلیون دلار، لویدز نیم میلیون دلار و شرکت‌های تامین سرمایه در ایران بالای 20 میلیارد ریال را بازار مدیریت ثروت در نظر می‌گیرند.

گزارش ثروت جهانی هر ساله توسط موسسه کپجمینی (Capgemini) منتشر می‌شود. اینفوگرافیک حاضر مهمترین نکات گزارش ثروت جهانی 2018 را نمایش می‌دهد. طبق این گزارش، ثروت HNWIها برای اولین بار به بیش از 70 تریلیون دلار رسیده است. نرخ بازگشت سرمایه گذاری برای این افراد 27 درصد بوده است. دارایی‌های HNWIها به شکل‌های گوناگونی هستند، طبقه مهم دارایی HNWI به صورت زیر است:

سهام 30.9%
پول و شبه پول 27.2%
املاک و مستغلات 16.8%

املاک و مستغلات برای اولین بار در سال 2017 بار به مکان سوم تنزل پیدا کرد.

اینفوگرافیک حاضر نشان می‌دهد که سطح رضایتمندی HNWI ها 70 درصد بوده است. همچنین آن‌ها ابهاماتی در قبال آینده ارزهای دیجیتال دارند. برخی از آن‌ها نیز از وجود نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری بالا در ارزهای دیجیتال سخن گفته‌اند.برگرفته: تدبیر

موضوعات: اقتصاد جهان, اقتصاد و سیاست, خبرهای اقتصادی, انفوگرافی, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید