اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » افغانستان و جهان » 2015، سال ماموریت پشتیبانی مصمم برای نیروهای آمریکایی و ناتو

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

2015، سال ماموریت پشتیبانی مصمم برای نیروهای آمریکایی و ناتو

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 16 دی 1393 | بازدیدها: 1286

0
برگه فیسبوک و وبسایت نیروهای ناتو و ماموریت پشتیبانی مصمم امروز آمار و ارقامی از تعداد نظامیان آمریکایی و ناتو، مقدار تجهیزات و تسهیلات جنگی و هزینه نگهداری نظامیان طی یکسال اخیر که آخرین سال از ماموریت جنگی نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان بود را نشر نموده است. با پایان 2014، ماموریت جنگی آیالات متحده و ناتو به پایان رسید و ماموریت تازه ناتو بنام "پشتیبانی مصمم (Resolute Support) آغاز شد.

طی یکسال اخیر، تعداد زیادی از نظامیان آمریکایی و ناتو، همراه با تجهیزات و تسهیلات جنگی از افغانستان خارج شدند. براساس این انفوگرافیک، 23400 سرباز جنگی از اول فبروری 2014 تا پایان ماه دسامبر 2014، از افغانستان خارج شده اند. اکنون تنها 10600 سرباز جنگی آیالات متحده و ناتو در افغانستان باقی مانده است. همچنان طی این مدت 12632 وسایل نقلیه خرد و بزرگ از راه های مختلف از افغانستان خارج شدند و تا پایان سال 2014، تنها 5168 وسیله نقلیه برای استفاده سربازان باقی مانده در افغانستان باقی مانده است.

همچنان از جمله 87 قرارگاه نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان، 62 آن طی این 11 ماه تخریب شدند و یا هم تخلیه شدند و تنها 25 قرارگاه در سراسر افغانستان در اختیار نیروهای آمریکایی و ناتو باقی مانده است. امسال حدود 17 هزار تن از تجهیزات جنگی ناتو هم از راه های زمینی و هوایی از افغانستان به دیگر قرارگاه های نظامی آمریکا و ناتو در سایر کشورهای جهان انتقال داده شده است.

همچنان این آمار نشان میدهد که از آغاز سال 2014 میلادی تا پایان ماه نوامبر همین سال، طی مدت 11 ماه، نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان حدود 311.8 ملیون گیلن (1.18 ملیارد لیتر) تیل بمصرف رسانده اند.

ماموریت پشتیبانی مصمم ناتو در افغانستان که با آغاز سال جدید میلادی 2015، برگه جدیدی از روابط میان آمریکا و کشورهای عضو ناتو با افغانستان را ورق میزند، یک ماموریت غیرجنگی و تنها آموزشدهی، نظارت و پشتیبانی تخنیکی، مسلکی و مشاورتی نظامی هست. قرارست این برنامه تا دو سال ادامه بیابد و طی این مدت نیروهای امنیتی و نظامی افغانستان تربیت شوند تا تمامی امور امنیتی، دفاعی و نظامی کشور را بدوش بگیرند و ناتو بطور کامل از افغانستان بیرون شود.

اطلاعات بیشتر را درین داده نمای ببینید.

2015، سال ماموریت پشتیبانی مصمم برای نیروهای آمریکایی و ناتومنبع: وبسایت و برگه فیسبوک نیروهای آمریکایی در افغانستان

موضوعات: افغانستان و جهان, انفوگرافی, English

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید