اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » تاثیر فیس بوک بر اقتصاد جهان

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

تاثیر فیس بوک بر اقتصاد جهان

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 1 بهمن 1393 | بازدیدها: 1903

0
تاثیر فیس بوک بر اقتصاد جهانبراساس گزارش تازه ایکه از سوی نهاد پژوهشی دیلویت منتشر شده و مارک زاکر برگ، بنیانگذار و رئیس فیسبوک هم آنرا در برگه خود یادآور شده است، شبکه اجتماعی فیسبوک تنها در سال 2014 میلادی، بیشتر از 4.5 ملیون فرصت شغلی را در سراسر جهان ایجاد و با ارزش حدود 225 ملیارد دالر فعالیت های اقتصادی را باعث شده است که تنها 100 ملیارد دالر آن در آیالات متحده آمریکا (مجموعاً 104 ملیارد دالر در آمریکای شمالی)، 21 ملیارد دالر در آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی، 13 ملیارد دالر در اروپا، آفریقا و خاور میانه و 13 ملیارد دالر دیگر در آسیا و اقیانوسیه بوده است.

این شبکه بزرگ اجتماعی جهان که بیشتر از 1.35 ملیارد تن را در سراسر جهان باهم وصل میکند، یک دهه پیش توسط یک دانشجوی دانشگاه هارورد تاسیس شد و در مدت یک دهه به بزرگترین شبکه اجتماعی و یکی از بزرگترین شرکتهای انترنتی و فناوری جهان مبدل شد. رئیس آن مارک زاکربرگ با ارائه سهام این شرکت در بازار، در مدت کمتر از دو سال به ثروت رویایی 33.6 ملیارد دالر دست یافت.

این شبکه اجتماعی نه تنها افراد را در سراسر جهان باهم وصل میسازد، بلکه شرکتها، رسانه ها و نهادهای مختلف را در سرتاسر جهان باهم وصل نموده و سهولیات زیادی را برای هر قشری از افراد و کسب و کارها مهیا ساخته است. شرکتهای مختلف نرم افزاری با استفاده از ابزارهای این وبسایت، نرم افزارها و ابزارهای کاربردی طرح و به دسترس همگان قرار میدهند. شرکتها با استفاده از گستردگی وسیع این شبکه، تولیدات و خدمات خود را به دسترس همگان یا یک قشر خاص قرار میدهند که به این ترتیب زمینه رشد بهتر و کسب درآمد بیشتر آنها هم میگردد.

براساس این گزارش نهاد دیلویت، تاثیر فیسبوک بر اقتصاد جهان در سه بخش مورد پژوهش قرار گرفته است، ابزار بازاریابی برای شرکتهای خرد و بزرگ، پلت فرم برای توسعه اپ و کاتالیزور (تشکیلات دهنده یا فروگشا) برای اتصال همه. با این کانالها فیسبوک توانسته حدود 4.5 ملیون شغل را تنها در سال 2014 در سراسر جهان ایجاد کند و با ارزش حدود 225 ملیارد دالر فعالیتهای مختلف اقتصادی را هم موجب شده است.

اما فیسبوک چگونه باعث رشد اقتصادی و فعالیت های گسترده اقتصادی در جهان شده است؟

تاثیر فیس بوک بر اقتصاد جهان


- فیسبوک به شرکتها این فرصت را مهیا ساخته است تا محصولات و خدمات شان را مستقیماً در سطح منطقوی و جهانی بدسترس مشتریان شان قرار دهند.

- مشکلات بازاریابی را کاهش بخشیده و به هر نوع شرکت این زمینه را مهیا ساخته است تا تبلیغات محصولات و خدمات شان را به هر قشر از مردم در هر گوشه‌ی از جهان برسانند.

- به کارآفرینها کمک میکند تا استارت اپ ها یا کسب و کار شان را درین شبکه اجتماعی ترویج نمایند.

- خلاقیت و نوآوری را در جامعه رشد میبخشد. با ارائه پلت فرمی برای تهیه و توسعه اپلیکیشنهای مختلف به نوآوران زمینه خلاقیت و نوآوری بیشتری را مهیا میسازد.

- تقاضا برای بازار موبایل و انترنت را افزایش میبخشد و نقش گسترده‌ی در فعالیت، سوددهی و خدمات هر دو بازار ایفا مینماید.


تاثیر فیس بوک بر اقتصاد جهان


گزارش کامل در برگه مارک زاکر برگ
ترتیب: ابتهاج عبیدی

موضوعات: اقتصاد جهان, خبرهای اقتصادی, انفوگرافی, تکنولوژی و فناوری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید