اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » هند بزودی از چین پیشی میگیرد!

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

هند بزودی از چین پیشی میگیرد!

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 2 بهمن 1393 | بازدیدها: 1443

0
هند بزودی از چین پیشی میگیرد!صندوق بین المللی پول پیشبینی میکند که هند، بزودی از چین در رشد اقتصادی پیشی خواهد گرفت.

این صندوق که چشم انداز اقتصادی سال جدید خود را منتشر نمود، پیشبینی رشد اقتصادی بسیاری کشورهای بزرگ جهان را پائین آورده است. این نهاد میگوید، جهان امسال نسبت به سال گذشته و آنچه قبلاً پیشبینی نموده بودند، حدود 0.3 درصد کمتر رشد اقتصادی خواهد داشت. اینها پیشبینی میکنند که جهان در سال 2015، حدود 3.5 درصد و در سال 2016 هم حدود 3.7 درصد رشد اقتصادی را تجربه خواهد کرد.

کاهش در رشد اقتصادی چین، بر تعداد زیادی از کشورهای آسیایی تاثیرگذار خواهد بود، اما هند ازین همسایه شمالی خود درین زمینه مصئون میباشد، و در عوض بنابر کاهش قیمت نفت و کالاها رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

براساس این پیشبینی، هند در سال 2016 از چین پیشی میگیرد و حدود 6.5 درصد رشد اقتصادی در مقابل 6.3 درصد از چین خواهد داشت. اطلاعات بدست آمده ازین گزارش نشان میدهد که رشد اقتصادی چین در سال 2014، به 7.4 درصد کاهش یافت. هند تاهنوز ارقام رشد اقتصادی اش را اعلام نداشته، اما تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سومی 2014، نسبت به همین دوره یک سال قبل، حدود 5.3 درصد رشد داشته است.

این گزارش همچنان میرساند که رشد ضعیف اقتصادی چین، باعث کندی رشد اقتصادی در اقتصادهای نوظهور و در حال رشد میشود. اما اگر پالیسی های اصلاحات هند بزودی پیاده شود، هند با استفاده از فرصت بدست آمده از زمینه کاهش قیمت نفت و کالاهای تجارتی، نه تنها سطح تولید داخلی خود را میتواند بالا ببرد، در ضمن از رشد اقتصادی بالاتری را هم در سالهای آینده برخوردار میشود.

هفته گذشته بانک جهانی هم تائید نمود که هند بکمک برنامه های اصلاحات و بازسازی های اقتصادی نخست وزیر کسب و کار پسند هند، تا سال 2017، از چین در رشد اقتصادی پیشی خواهد گرفت. همچنان بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکز هم در ماه سپتامبر 2014 پیشبینی نموده بود که هند تا سال 2016 از چین در رشد اقتصادی پیشی میگیرد.منبع: وال استریت ژورنال
برگردان: ابتهاج عبیدی

موضوعات: اقتصاد جهان, خبرهای اقتصادی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید