اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » مولتی ملیاردر چینی 30 باز از شغلهای مختلف رد شده بود

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

مولتی ملیاردر چینی 30 باز از شغلهای مختلف رد شده بود

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 30 بهمن 1393 | بازدیدها: 3370

0
مولتی ملیاردر چینی 30 باز از شغلهای مختلف رد شده بودجک ما، مولتی ملیاردر موفق و ثروتمندترین فرد چین، یکی از معدود کارآفرینان جهان است که قبل از ثروتمند شدن با هزار جور مشکلات در زندگی دست و پنجه نرم کرده است.

بنیان گذار وبسایت و شرکت بزرگ خرده فروشی جهان، علی بابا، امروز بالاتر از 20.4 ملیارد دالر ثروت دارد و شرکت تجارت الکترونیکی وی روزانه به 100 ملیون مشتری خدمات ارائه میکند. اما این همه ثروت و موفقیت را وی یک شبه بدست نیاورده است.

وبسایت بزنس انسایدر مینویسد، جک ما قبل از بنیانگذاری شرکت علی بابا و تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد در چین، بارها از سوی نهادهای مختلفی که برای کاریابی آنجا سر میزد، مسترد شده بود. او خودش در گفتگویی که با روزنامه بلومبرگ داشته است میگوید، من سه بار در کانکور ورودی دانشگاه ناکام ماندم و زمانیکه به دانشگاه راه یافتم، 30 مرتبه از سوی شرکتها و نهادهایکه آنجا برای کاریابی درخواست میدادم، مسترد شده ام.

او میگوید: "من به پلیس مراجعه کردم، گفتند تو مناسب این شغل نیستی. زمانیکه رستورانت زنجیره ای کی اف سی (KFC) به شهر ما آمد، آنجا برای کاریابی رفتم، 24 تن آنجا درخواست کاریابی داده بودند، 23 تن از آنان پذیرفته شدند، اما من مسترد شدم."

زمانیکه جک ما، شرکت علی بابا را در سال 1998 تاسیس کرد، با مشکلات بیشتری روبرو شد. برند او تا سه سال با زیان روبرو بود تا اینکه جک به نوآوری روی آورد. یکی از مشکلات اساسی او و شرکتش همین بود که او هیچ راهی برای پرداختهایش نداشت و بانکها هم با شرکت او و شرکتهای تجارت آنلاین همکاری نمیکردند. بناءً او مجبور شد، روش جدیدی را اختراع و برنامه پرداخت خودش را بنام "علی پی" ساخت. برنامه او پرداختهای مختلفی را با ارزهای مختلفی میان خریداران و فروشندگان بین المللی ردوبدل میکرد.

در آغاز زمانیکه او طرح این برنامه را ارائه کرد، همکاران و یارانش بر او و ایده اش میخندیدند و میگفتند، این حماقت محض است. او میگوید، "من به حرفهای آنها هیچ اهمیتی نمیدادم تا زمانیکه میدانستم مردم ازین برنامه استفاده میکنند."

امروز بیشتر از 800 ملیون تن در چین و سراسر جهان از برنامه علی پی استفاده میکنند.


منبع: بزنس انسایدر
ترتیب: ابتهاج عبیدی

موضوعات: اقتصاد جهان, کارآفرینی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید