اندیشکده اقتصاد » عمومی » 10 دانشگاه برتر جهان

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

10 دانشگاه برتر جهان

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 31 تیر 1394 | بازدیدها: 2708

0
در میان ده دانشگاه برتر جهان، دانشگاه هارورد بار دیگر در جایگاه نخست قرار گرفته است و پس از آن دانشگاه‌ ستنفورد و انستیتیوی فناوری ماساچوسیتس (ام آی تی) قرار دارند.

این رده بندی که از سوی نهاد «مرکز رده‌بندی دانشگاه‌های جهان یا Center for World Universities Ranking» ارائه شده، دانشگاه‌های معتبر جهان را براساس 8 معیار رتبه‌بندی نموده است. از جمله درصدی فارغ التحصیلانی که برنده جوایز بزرگ بین المللی شدند و یا هم پست‌های کلیدی ریاست عامل یا موقف‌های بلندی را در شرکت‌های بزرگ جهان بدست آوردند و همچنان تعداد مقالات پژوهشی که در رسانه‌ها و ژورنالهای معتبر جهان بچاپ رسانیده اند.

10 دانشگاه برتر جهان


براساس این رتبه‌بندی دانشگاه هارورد (آمریکا) در جایگاه نخست، دانشگاه ستنفورد (آمریکا) در جایگاه دوم، انستیتیوی فناوری ماساچوسیتس (آمریکا) در جایگاه سوم، دانشگاه کمبرج (انگلیس) در جایگاه چهارم، دانشگاه آکسفورد (انگلیس) در جایگاه پنجم، دانشگاه کلمبیا (آمریکا) در جایگاه ششم، دانشگاه بارکلی کالیفرنیا (آمریکا) در جایگاه هفتم، دانشگاه شیکاگو (آمریکا) در جایگاه هشتم، دانشگاه پرنستن (آمریکا) در جایگاه نهم و دانشگاه کورنیل (آمریکا) در جایگاه دهم قرار دارند.

این رده‌بندی نشان میدهد که از میان ده دانشگاه برتر، 8 تای آن در آیالات متحده آمریکا و متباقی دو در کشور پادشاهی متحده (انگلیس) میباشند.

مرکز رده‌بندی دانشگاه‌های جهان یا CWUR مدعی هست که رتبه‌بندی آنها هیچ ربطی با نظرسنجی‌ها یا ثبت داده‌ها توسط خود دانشگاه ندارد.منبع: مجمع جهانی اقتصاد
برگردان و ترتیب: ا. عبیدی

موضوعات: عمومی, دانستنی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید