اندیشکده اقتصاد » عمومی » انفوگرافی » بزرگترین نیروی هوایی جهان

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

بزرگترین نیروی هوایی جهان

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 20 شهریور 1394 | بازدیدها: 3884

0
بزرگترین نیروی هوایی جهان


آیالات متحده آمریکا دارای بزرگترین نیروی هوایی جهان میباشد.

وزارت دفاع آیالات متحده بیشتر از 5000 هواپیمای مختلف النوع دارد که شامل هواپیماهای جنگی جت و چرخبال و همچنان هواپیماهای گشتزنی و نظارت، سوختگیری هوایی و خطوط حمل و نقل هوایی میباشد.

اینجا نیروی هوایی آیالات متحده در سه گراف بنمایش قرار داده شده که در هر گراف، هواپیماها و نیروهای هوایی به اسکادران یا گروه‌های هواپیما بخش بندی شده است.

در نمایه اولی جت‌های جنگی، هواپیماهای نمایش هوایی، جت‌های متجاوز، هواپیماهای اکتشافی، هواپیماهای فرماندهی و کنترل، هواپیماهای جنگ الکترونیکی، هواپیماهای شناسایی آب و هوا، هواپیماهای کنترل هوایی، هواپیماهای عملیات ویژه، هواپیماهای حملاتی و هواپیماهای و چرخبال‌های جستجو و نجات با اسکادران‌ها و تعداد هواپیماها در هر اسکادران بخش بندی شده اند.

بزرگترین نیروی هوایی جهان

برای دید بزرگتر اینجا کلیک کنید.


نیروی هوایی آیالات متحده دارای 7 اسکادرن جت‌های جنگی از نوع F22 - Raptor هست که در هر اسکادرن بین 22 تا 32 هواپیما قرار دارد. اف-۲۲ رپتور (Lockheed Martin F-22 Raptor) جنگنده نسل پنجم نیروهای آیالات متحده هست.. ایالات متحده تنها کشوری است که این هواپیمای پنهان‌کار و فرامانورپذیر ِ دوموتوره و تک‌سرنشینه را در اختیار دارد. اف-۲۲ در وهلهٔ نخست به عنوان یک جنگنده برتری هوایی طراحی شده اما دارای قابلیت‌های ثانویه‌ای برای مأموریت‌های حمله به زمین، جنگ الکترونیکی و تجسس سیگنال می‌باشد.

نیروهای آیالات متحده همچنان شامل 12 اسکادرن جت‌های جنگی از نوع A-10 Thunderbolt II هست که در هر اسکادرن بین 16 تا 33 جت قرار دارد. فیرچایلد ریپابلیک ای-۱۰ تاندربولت ۲ (Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II) از جمله نخستین هواپیماهای نظامی آمریکایی است که برای حمایت نزدیک از نیروهای زمینی به هنگام نبرد طراحی و ساخته شده‌است.این هواپیما که طرحی ساده اما کارآمد دارد با دو موتور توربوجت و گنجایش یک خلبان، برای مقابله با اهداف زمینی مانند تانک، زره‌پوشهای مسلح و دیگر اهداف نظامی مسلح به‌کار می‌رود. پشتیبانی از نیروهای خودی در شب و روز از فاصله نزدیک از جمله دیگر توانایی‌های این هواپیمای نظامی است. کاربردهایی نظیر جستجو و نجات سربازان گمشده و یا آنان که دچار سانحه شده‌اند نیز بسادگی با این هواپیما قابل انجام است.

بزرگترین بخش نیروی هوایی آیالات متحده را 37 اسکادران جت‌های جنگی از نوع F-16 تشکیل میدهد که در هر اسکادران بین 10 تا 34 جت قرار دارد. اف-۱۶ فایتینگ فالکن (F-16 Fighting Falcon)، به معنای شاهین مبارز، یک جت جنگنده سبک و ساده و ارزان تک‌موتوره چندمنظوره مافوق صوت است که شرکت جنرال داینامیکس به سفارش دولت ایالات متحده امریکا در دهه ۱۹۷۰ طراحی کرد. این هواپیما چندکارگی بالایی داشته و قابلیت اجرای ماموریت‌های مختلف هوابه‌هوا، هوابه‌زمین و شناسایی را دارد.

در کنار اینان، نیروی هوایی آیالات متحده دارای 2 اسکادران از هواپیماهای جدید جنگی از نوع F-35 نیز میباشد که در هر اسکادران 20 تا 25 هواپیما قرار دارد. لاکهید مارتین اف-۳۵ لایتنینگ ۲ (Lockheed Martin F-35 Lightning II) یک هواپیمای جنگنده چندمنظوره نسل پنجم است که اکنون تحت آزمایش و توسعه نهایی قرار دارد. اف-۳۵ هواپیمایی پنهان‌کار، تک‌سرنشین و تک‌موتوره است که در وهلهٔ اول برای مأموریت‌های هجومی هوابه‌سطح طراحی شده اما توانایی انجام مأموریت‌های شناسایی و دفاع هوایی را نیز دارد. اف۳۵ سه مدل اصلی دارد: اف-۳۵ ای با توان نشست و برخاست متعارف، اف-۳۵ بی با توان برخاست کوتاه و نشست عمودی و اف-۳۵ سی با توان ناونشینی.

بخش دیگری از نیروی هوایی آیالات متحده را جت‌های جنگی از نوع F-15C/D تشکیل میدهد که 9 اسکادران آن در خدمت نیروهای هوایی آیالات متحده قرار دارد که در هر اسکادران بین 20 تا 32 جت قرار دارد. مک‌دانل داگلاس اف-۱۵ ایگل (عقاب) جنگنده آمریکایی است که برای برتری هوائی به سفارش دولت آمریکا (برای نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا و گارد ملی هوائی) طراحی و ساخته شده‌است. اف-۱۵ جنگنده اصلی آمریکا برای مراقبت از مرزهای هوائی این کشور است.

نیروهای هوایی آیالات متحده همچنان دارای 9 اسکادران از جت‌های جنگی از نوع F-15E نیز میباشد که در هر اسکادران بین 13 تا 30 جت قرار دارد.

در کنار این همه نوع جت‌های جنگی، نیروهای هوایی آیالات متحده انواع هواپیماهای حمایوی جنگی نیز دارد که شامل 4 اسکادران (مجموعاً 29 فروند) از هواپیماهای بزرگ حمایوی RC-135 Rivet Joint، یک اسکادران (17 فروند) هواپیمای کشفی از نوع MC-12W Liberty، سه اسکادران (مجموعاً 30 فروند) پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) کشفی از نوع MQ-4B Global Hawk، سه اسکادران (مجموعاً 30 فروند) جت تک سرنشین شناسایی دوربرد بلندپرواز از نوع TU-2S Dragon Lady، یک اسکادران (11 فروند) جت جنگی از نوع T-38 Talon، یازده اسکادران (هر یک بین 4 تا 15 فروند) پهپاد جنگی از نوع MQ-1B Predator، یک اسکادران (9 فروند) پهپاد از نوع MQ-9 Reaper، یک اسکادران (3 فروند) هواپیمای جنگی از نوع RC-26B Metroliner، یک اسکادارن (20 فروند) پهپاد سوپرمدرن کشفی رادارگریز از نوع RQ-170 Sentinel میباشد. این هواپیماها برای شناسایی، رزمی، تحقیقات سنسورهای الکترونیکی، کالیبراسیون ماهواره‌ای، اعتبار سنجی داده‌ها و اهداف ارتباطاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بخش دیگری از نیروی هوایی آیالات متحده که جهت مبارزات الکترونیکی و ناکارا سازی سیستم ارتباطات، جنگی و دفاعی دشمن استفاده میشوند، شامل سه اسکادران (مجموعاً 15 بال) هواپیمای کشفی جنگی از نوع EC-130H Compass Call، یک اسکادران (44 بال) جت جنگی و خنثاساز سیستم جنگی و دفاعی دشمن، از نوع EA-18G Growler و یک اسکادران مشترک از 4 بال هواپیماهای E 11A BACN جهت ارتباطات و سه بال هواپیمای کشفی از نوع MQ-4B Global Hawk میباشند.

بخش دیگری از نیروی هوایی آیالات متحده را یک اسکادران مختص جهت شناسایی آب و هوا تشکیل میدهد که شامل 10 فروند هواپیمای از نوع WC-130 Weatherbird یا Lockheed WC-130 Hurricane Hunter هست که برای نفوذ، به دست آوردن اطلاعات در جنبش، اندازه و شدت اختلالات استوایی و طوفان، طوفان‌های آبی و طوفان زمستانی استفاده میشوند.

بخش دیگری از نیروی هوایی آیالات متحده شامل اسکادران‌های مختص برای عملیات ویژه میباشد. درین بخش دو اسکادران (مجموعاً 16 فروند) هواپیمای انتقالاتی از نوع MC-130H Combat Talon II، یک اسکادران (20 بال) هواگرد تهاجمی به‌شدت مسلح و هواپیمای ترابری از نوع AC-130U Spooky II، دو اسکادران (مجموعاً 13 فروند) هواپیمای انتقالاتی و حمایوی از نوع MC-130J Commando II، یک اسکادران مشترک (20 بال) از هواپیماهای ترابری و انتقالاتی از نوع AC-130J Ghostrider و AC130W Stinger II، یک اسکادران مشترک (4 فروند) از هواپیماهای حمایوی، انتقالاتی و ترابری از نوع AC-130H Spectre، هواپیمای به شدت مسلح AC-130U Spooky II، و MC-130E Combat Talon I، یک اسکادران (7 بال) هواپیمای ترابری از نوع EC-130J Commando I و یک اسکادران مشترک از هواپیماهای انتقالاتی از نوع HC-130H/P/N King Bird، هواپیماهای MC-130H Combat Talon II، و MC-130P Combat Shadow میباشد. این هواپیماها برای پشتیبانی نزدیک هوایی مانند حمایت از نیروهای زمینی و محافظت از کاروان‌ها و عملیات‌های پروازی شهری، حملات هوایی تاکتیکی به اهداف زمینی و پیشگیری از حمله دشمن همچون محافظت از پایگاه‌های هوایی و تأسیسات مشابه استفاده می‌شوند.

در کنار این هواپیماهای انتقالاتی، اسکادران‌های عملیات ویژه شامل دو اسکادران (مجموعاً 24 فروند) پهپاد از نوع MQ-9 Reaper، یک اسکادران مشترک (12-12 فروند) از پهپهادهای نوع MQ-9 Reaper و نوع MQ-1B Predator، دو اسکادران (مجموعاً 16 فروند) هواپیمای نفربری از نوع C-145A Skytruck، چهار اسکادران (هر یک بین 7 تا 12 بال، مجموعاً 40 فروند) دو ملخهٔ نظامی از نوع CV-22 Osprey (که هم توانایی برخاست و فرود عمودی به سبک بالگردها و هم امکان برخاست و فرود کوتاه به سبک هواپیماها را دارد)، دو اسکادران (مجموعاً 33 بال) هواپیمای جنگی از نوع U28A، یک اسکادران مشترک از هواپیماهای (یک بال) از نوع C-41A، (یک بال) UV-20A Chiricahua، (سه بال) UC-27B و (6 بال) CN-235، یک اسکادران (2 بال) از هواپیماهای ترابری بخش ویژه از نوع C-32B-B757-23A، یک اسکادران 13 بال) از هواپیمای ترابری ویژه از نوع C-146A Wolfhound و یک اسکادران (یک بال) از جت جنگی از نوع RC-26B Metroliner میباشد. این هواپیماها در عملیات ویژه، سریع و مخفیانه استفاده میشوند.

بخش حملاتی پهپادهای نیروهای هوایی آیالات متحده نیز شامل 8 اسکادران (هر یک بین 12 تا 24 فروند، مجموعاً 126 بال) پهپاد از نوع MQ-9 Reaper و یک اسکادران (12 بال) پهپاد از نوع MQ-1B Predator میباشد که برای تهاجمات بدون سرنشین و از راه دور مورد استفاده قرار میگیرند.

در بخش فرماندهی و کنترل یک اسکادران (4 بال) هواپیمای مدرن کنترل و فرماندهی از نوع E-4B NAOC، سه اسکادران (هر یک دارای 5 بال) هواپیمای از نوع E-8C Joint Stars قرار دارند که دارای سیستم رادار مشترک به هدف حمله های مدار بسته و برای نظارت زمین هوابرد، مدیریت جنگ و فرماندهی و کنترل مورد استفاده قرار میگیرند.

در بخش کنترل هوایی، نیروهای هوایی آیالات متحده نیز 5 اسکادران (هر کدام بین 2 تا 13 بال، مجموعاً 29 فروند) هواپیماهای E-3 Sentry قرار دارند که برای کنترل و هشدار دهی هوایی استفاده میشوند.

بخش دیگری از نیروهای هوایی آیالات متحده شامل اسکادران نجاتی میباشد. درین میان 11 اسکادران (هر یک بین 4 تا 14 بال، مجموعاً 87 فروند) چرخبالهای از نوع HH-60 Pave Hawk، یک اسکادران (4 بال) چرخبال از نوع UH-1N Iroquois و یک اسکادران مشترک (11 و 7 بال) از چرخبالهای HH-60 Pave Hawk و UH-1N Iroquois شامل هست که جهت جستجو و نجات سربازان در میدان جنگ مورد استفاده قرار میگیرند.

در کنار اینها، 6 اسکادران (هر یک بین 4 تا 10 بال، مجموعاً 33 بال) هواپیماهای نفربری از نوع HC-130P/N Combat King نیز جهت جستجو و نجات سربازان موجود اند.

اسکادارن مختص چرخبال‌های نیروهای آیالات متحده نیز شامل 4 اسکادران (مجموعاً 45 بال) چرخبال از نوع UH-1N Iroquois هست که برای اهداف انتقال سربازان، زخمی‌ها و رسانیدن مهمات در میادین جنگی مورد استفاده قرار میگیرند.


در نمایه دومی هواپیماهای سوختگیری هوایی، بم‌افکن‌ها و هواپیماهای تمرینات هوایی با اسکادران‌ها و تعداد هواپیما در هر اسکادران بخش بندی شده اند.

بزرگترین نیروی هوایی جهان

برای دید بزرگتر اینجا کلیک کنید.


در بخش سوختگیری هوایی 4 اسکادران (بین 13 تا 16 بال، مجموعاً 59 بال) هواپیماهای بزرگ سوخت‌کش از نوع KC-10A Extender و 35 اسکادران (مجموعاً 396 بال) هواپیمای انتقالاتی و سوخت‌کش از نوع KC-135 Stratotanker قرار دارند که حاوی تانکرهای بزرگ سوخت برای جت‌های جنگی در هوا میباشند. جت‌های جنگی بدون نیاز به نشست در هوا میتوانند ازین هواپیماهای سوخت‌کش سوخت مورد نیازشان را تادیه نمایند.

بخش بمبارد یا بم‌افکن‌ نیروهای هوایی آیالات متحده شامل 4 اسکادران (مجموعاً 56 بال) هواپیماهای بم‌افکن از نوع B-1B Lancer میباشد. راکوِل بی-۱ لنسر (Rockwell B-1 Lancer) یک بمب افکن راهبردی، دوربرد و چهار موتوره‌ی مافوق صوت نیروی هوایی آمریکا است که از بال متحرک بهره میبرد.

بخش دیگری از اسکادران‌های بم افکن نیروهای هوایی آیالات متحده را دو اسکادران (مجموعاً 19 فروند) هواپیماهای بم‌افکن از نوع B-2A Spirit تشکیل میدهد. نورثروپ گرومن بی-۲ اسپیریت (Northrop Grumman B-2 Spirit) بمب‌افکن رادارگریز چندمنظوره و مقاوم در مقابل سیستم‌های ضد هوایی هست که توانایی پرتاب جنگ‌افزارهای هسته‌ای و متعارف را دارد. این هواپیما قابلیت حمل هشتاد بمب هوشمند ۲۳۰ کیلوگرمی JDAM با سیستم جی‌پی‌اس یا ۱۶ بمب هسته‌ای ۱۱۰۰ کیلوگرمی کلاس D83 را دارد. B-2 با سوخت گیری اولیه بیش از ۱۱ هزار کیلومتر را طی می‌کند و اگر سوخت‌گیری هوایی کند، می‌تواند به هر نقطه در کره زمین سر بزند. این بمب افکن در ارتفاع ۵۰۰۰۰ پایی به دور از چشم رادارهای دشمن می‌تواند بمب‌های زیادی را رها کند. این بمب افکن همچنان گران‌قیمت‌ترین هواپیمایی است که تا حالا ساخته شده و هزینه تولید هر فروند آن بر اساس قیمت‌های سال ۱۹۹۷ حدود ۷۳۷ میلیون دلار بود. هزینه فروش با توجه به قیمت قطعات یدکی، تجهیزات، و پشتیبانی نرم‌افزاری در سال ۱۹۹۷ به ۹۲۹ میلیون دلار می‌رسید. در صورتی که هزینهٔ کل پروژه تولید این بمب‌افکن شامل تحقیقات، پیشرفت، مهندسی و آزمایش‌ها هم منظور شود، هر فروند از این هواپیما با بهایی معادل ۲٫۱ میلیارد دلار ساخته شده و هزینه کل پروژه بر اساس دلار سال ۱۹۹۷ معادل ۴۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار است.

بخش سومی از بم‌افکن‌های نیروهای آیالات متحده را 5 اسکادران (مجموعاً 71 فروند) هواپیماهای از نوع B-52H Stratofortress تشکیل میدهد. بوئینگ بی-۵۲ استراتوفورترس (B-52 Stratofortress) هواپیمای جت بمب‌افکن راهبردی ِ فروصوت است که قادر به حمل و شلیک بیست موشک کروز هواپایه میباشد. بی-۵۲ قادر به پرواز با سرعت‌های نزدیک به سرعت صوت تا ارتفاع ۱۵ هزار متری است. این هواپیما قادر به حمل بمب‌های اتمی یا متعارف هدایت‌شونده و قابلیت ناوبری دقیق جهانی است. از بی-۵۲ در جنگ‌های متعارف برای مأموریت‌های تهاجمی استراتژیک، پشتیبانی نزدیک هوایی، و عملیات‌های دریایی استفاده می‌شود. بی-۵۲ در ماموریت‌های پایش اقیانوس هم بسیار کارآمد است و می‌تواند به نیروی دریایی آمریکا در عملیات‌های ضد کشتی و مین‌گذاری کمک کند. این هواپیما قادر است در طول دو ساعت ۳۶۴ هزار کیلومتر مربع از سطح اقیانوس را دیده‌بانی کند. قیمت هر فروند از این هواپیما با دلار سال ۱۹۹۸ حدود ۵۳.۴ میلیون دلار آمریکا بوده است.

برای تمرینات هوایی، نیروهای هوایی آیالات متحده 11 اسکادران (مجموعاً 488 بال) هواپیماهای تمریناتی از نوع T-6A Texan II، هشت اسکادران (مجموعاً 399 فروند) هواپیماهای تمریناتی از نوع T-38 Talon، یک اسکادران (28 فروند) چرخبال از نوع TC-1H و UH-1H Iroquois، پنج اسکادران (مجموعاً 177 فروند) هواپیمای از نوع T-1A Jayhawk، یک اسکادران مشترک (مجموعاً 40 فروند) از هواپیماهای نوع T-41D، T-51A، TG-7A، TG-10B/C/D، TG-15B/C و TG-16A، یک اسکادران (3 بال) هواپیمای از نوع UV-18A/B Twin Otter و یک اسکادارن (25 فروند) هواپیمای از نوع T-53A دارد.


در نمایه سومی اسکادران‌های هواپیماهای خط حمل و نقل هوایی همراه با تعداد هواپیماها در هر اسکادران نشان داده شده است.

بزرگترین نیروی هوایی جهان

برای دید بزرگتر اینجا کلیک کنید.


اسکادران‌های خط حمل و نقل هوایی نیروهای هوایی آیالات متحده جهت انتقال افراد سرشناس (همانند رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و خانواده آنها)، سربازان، تجهیزات جنگی، هواپیماها و قطعات هواپیماها و تشکیلات نظامی مورد استفاده قرار میگیرند.

درین بخش یک اسکادران که شامل دو هواپیمای بزرگ از نوع VC-25A میباشد جهت سفر هوایی رئیس جمهوری آیالات متحده مختص هست که آنها را Air Force 1 نیز مینامند. این هواپیماها دارای تغییراتی خاص هستند که به منظور مقابله احتمالی با حمله تروریستی علیه شخص رییس جمهور می‌باشد. این هواپیماها قابلیت سوختگیری در هوا و همچنین دارای تجهیزات ارتباطی مجهز و سیستمهایی برای کنترل جنگ در مواقع حساس از داخل هواپیما را دارد. از دیگر تجهیزات این هواپیماها سیستم ضد موشکی انهاست.

اسکادران دیگری که شامل 4 هواپیما از نوع C-40C Clipper میباشد که جهت پرسنل نظامی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنان یک اسکادران مشترک از 6 بال هواپیماهای از نوع C-32A و 2 بال هواپیمای از نوع C-40C Clipper نیز برای انتقال پرسنل ویژه در خدمت نیروهای هوایی آیالات متحده قرار دارند. در کنار آن، اسکادران دیگری متشکل از یک فروند هواپیمای از نوع C-40C Clipper و یک فروند هواپیمای از نوع C-37A نیز شامل هواپیماهای انتقال پرسنل ویژه در خدمت اند.

اسکادران‌های دیگر که برای انتقال پرسنل ویژه مورد استفاده اند، شامل یک اسکادران مشترک دارای یک بال هواپیمای از نوع C-40C Clipper، سه بال هواپیمای از نوع C-32A و 5 بال هواپیما از نوع C-20H و C-21A، سه اسکادران (مجموعاً 14 بال) هواپیمای از نوع C-21A، دو اسکادران (مجموعاً 4 بال) هواپیما از نوع C-37A، یک اسکادران مشترک مشتمل بر سه بال هواپیما از نوع C-38A Courrier و دو بال هواپیما از نوع C-40C Clipper و یک اسکادران مشترک مشتمل بر 5 فروند چرخبال از نوع C-12J Huron و دو فروند هواپیمای از نوع C-40C Clipper میباشند.

21 اسکادران مختص برای انتقال سربازان و تجهیزات جنگی نیز که شامل 236 بال هواپیمای غول‌پیکر از نوع C-17A Globemaster میباشد. سی-۱۷ گلوبمستر (C-17 Globemaster) بزرگترین و مجهزترین هواپیمای باربری موجود در نیروی هوایی آمریکا می‌باشد. این هواپیما توانایی رساندن انواع بار و نیروها را با سرعت بالا به پایگاه‌های منطقهٔ نبرد را دارد. این هواپیما در عین حال می‌تواند نیروهای تاکتییکی را از جایی به جایی دیگر جابه‌جا کند. دیگر ویژگی آن توانایی جابه‌جایی مجروحان جنگی در شرایط سخت است. این توانایی‌های متفاوت باعث افزایش قدرت ناوگان باربری نیروی هوایی آمریکا در سراسر جهان شده‌است. این هواپیما دارای ضریب اطمینان بالایی است، به طوری که موفقیت آن در ماموریت‌ها در حدود ۹۲ درصد می‌باشد.

بخش دیگری از اسکادران‌های هواپیماهای نقل و حمل هوایی نیروهای آیالات متحده را اسکادران‌های هواپیماهای از نوع C-130 Hercules تشکیل میدهد. مجموعاً 7 اسکادران (87 بال) هواپیماهای از نوع C-130J/J-30 Super Hercules، مجموعاً 30 اسکادران (281 بال) هواپیماهای از نوع C-130H Hercules و یک اسکادران (7 بال) هواپیماهای از نوع WC-130H Hurricane Hunter درین بخش نیروها و تجهیزات جنگی را انتقال میدهند. سی-۱۳۰ هرکولس هواپیمای ترابری نظامی یکی از موفق‌ترین هواپیماهای نظامی تاریخ به شمار می‌رود که تولید آن از اوایل دهه ۱۹۵۰ تاکنون ادامه یافته و در عملیاتهای نظامی، غیرنظامی و بشردوستانه بی‌شماری از آن استفاده شده‌است. سی-۱۳۰ تطبیق‌پذیری بالایی را در زمینه انجام نقش‌ها و ماموریت‌های متفاوت و متنوع از خود به نمایش گذاشته‌است و نسخه‌هایی از آن برای ماموریت‌هایی چون انتقال نیروها برای یورش هوابرد، جستجو و نجات، تحقیقات علمی، شناسایی آب‌وهوا، سوخت‌رسانی هوایی، گشت دریایی و آتش‌نشانی هوایی ساخته شده‌اند. حتی مدل مسلحی از این هواپیما با نام ای‌سی-۱۳۰ با قدرت آتش فوق‌العاده برای ماموریت‌های تهاجمی ساخته شده‌است.

بخش دیگری از هواپیماهای نقل و حمل هوایی نیروهای هوایی آیالات متحده نیز شامل اسکادران های هواپیماهای باربری نظامی از نوع C-5 Galaxy میباشد. یک اسکادران مشتمل بر 18 فروند هواپیمای بزرگ باربری C-5M Super Galaxy، یک اسکادران مشتمل بر 12 بال هواپیمای از نوع C-5C/M Galaxy، یک اسکادران مشتمل بر 8 بال هواپیما از نوع C-5A Galaxy و یک اسکادران مشتمل بر 15 هواپیما از نوع C-5B Galaxy شامل این گروه اسکادران‌ها میباشد.


نمایه ها: بزنس انسایدر
تهیه و ترتیب: دانش‌نامه اقتصاد و مدیریت

موضوعات: انفوگرافی, دانستنی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید