اندیشکده اقتصاد » اقتصاد » کارآفرینی » موفقیت عمر و زمان نمیشناسد!

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

موفقیت عمر و زمان نمیشناسد!

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 25 فروردین 1393 | بازدیدها: 3491

0
کم عمری یا سالخوردگی هرگز مانع پیشرفت و موفقیت نمیشود. موفقیت عمر را نمیشناسد بلکه آشنایی اش با همت و پشتکار آدمی میباشد!
کم عمری یا سالخوردگی را بهانه برای توقف سعی و تلاش برای رسیدن به اهداف تان در زندگی نسازید. عمر گذراست اما موفقیت فقط در یک نقطه از زندگی به تو میرسد، تلاش کن آن نقطه را دریابی!
درین انفوگراف ببینید، افراد مشهور و موفق جهان چون جان اف کندی، ماری کوری، هلن کلر، آلویس پریسلی، اسحاق نیوتن، انشتین،اسکندر کبیر، نیل آرمسترانگ، کرستفر کلمب، هنری فورد، ابراهام لنکلن، نلسن مندلا وغیره این همه موفقیت و شهرت را در چه زمانی و چه عمری بدست آوردند؟!

موفقیت عمر و زمان نمیشناسد


* هلن کلر، بعمر دو سالگی بینایی و شنوایی اش را از دست داد، اما همتش را از دست نداد، و اولین نابینا و ناشنوای بود که از دانشگاه فارغ التحصیل شد!

* موزارت، نابغه موسیقی بعمر چهار سالگی نبوغش را در عرصه موسیقی بنمایش گذاشت!

* َشیرلی تیمپل، یکی از معروفترین و موفق‌ترین بازیگران خردسال تاریخ سینما بعمر شش سالگی بازیگری در سینما را آغاز کرد و تا دم مرگش بعمر 86 سالگی بازیگر موفق سینمای هالیوود بود!

* انی فرانک، اولین کتابش "خاطرات یک دختر خردسال" را بعمر 12 سالگی نوشت که بعدها یکی از پرفروش ترین کتابهای آمریکا و اروپا گردید!

* مگنوس کارلسن، بعمر 13 سالگی قهرمان شطرنج جهان شد!

* نادیه کومانچی، ژیمناست رومانیای بعمر 14 سالگی قهرمان ژیمناستیک جهان شد و سه مدال طلا آورد!

* تینزن گیاتسو، بعمر 15 سالگی در 1950 میلادی رسماً چهاردهمین دلای لاما، رهبر مذهبی بودائیان تبت شد!

* پیلی، فتبالیست سیاه پوست برازیلی که از سوی تمامی فتبالران و فتبال شناسان جهان "بهترین بازیکن تمام دوران" و "بازیکن قرن" لقب داده شد، بعمر 17 سالگی جام جهانی فتبال 1958 را برای برازیل برد!

* الویس پریسلی، خواننده مشهور جهان بعمر 19 سالگی درخشنده ترین ستاره موسیقی غربی بود، چنانکه به «سلطان راک اند رول» مشهور شد!

* جیسی اوینز، دونده آمریکایی بعمر 22 سالگی، توانسته بود در مسابقات المپیک 1936 در برلن 4 مدال طلا را از آن خود کند!

* اسحاق نیوتن، فزیکدان و بزرگترین مخترع جهان، بعمر 24 سالگی کتاب "اصول ریاضی فلسفه طبیعی" را نوشت!

* آلبرت آینستاین یا انشتین، یکی از بزرگترین فزیک دانان جهان، بعمر 26 سالگی، "نظریه نسبیت" را ارائه کرد که مسیر دانش فزیک را یکباره تغییر جهت داد!

* اسکندر کبیر، بعمر 29 سالگی نیمی از جهان کشف شده آنزمان را فتح کرده و یکی از بزرگترین امپراطوریهای تاریخ را بنا نهاده بود!

* جوانا رولنگ یا جی کی رولنگ، رمان نویس و فلم نویس مشهور، بعمر 30 سالگی اولین قسمت سری رمانهای "هری پاتر" را تکمیل کرد. (سری فیلمهای هری پاتر یکی از مشهور ترین و پربیننده ترین فیلمهای تخیلی هالیوود میباشد که براساس رمانهای جی کی رولنگ ساخته میشوند.)

* امیلیا ارهارت، خلبان آمریکایی، بعمر 31 سالگی، نخستین زنی بود که پرواز تک نفره را در عرض اقیانوس اطلس انجام داده و همچنین صلیب متمایز پرواز را دریافت کرد!

* اپرا وینفری، ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی‌تبار قرن بیستم، تهیه کننده و مجری فیلم و برنامه های تلویزیونی، بازیگر، خیرخواه و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجریهای تلویزیونی آمریکا و جهان، به عمر 32 سالگی برنامه تلویزیونی «اپرا» خود را آغاز کرد که بالاترین در نوع خود در تاریخ شناخته شده است که از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ پخش می‌شد.

* برادران رایت، ارویل رایت و ویلبر رایت زمانیکه اولین هواپیمای موتوردار و سنگینتر از هوا را ساختند، هر یک 32 و 36 ساله بودند!

* ادموند هیلاری، کوهنور و کاشف نیوزلندی، بعمر 33 سالگی نخستین انسانی بود که همراه با راهنمای نیپالی اش در سال 1953 به قله اورست صعود کردند

* مارتین لوتر کنگ، رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی ایالات متحده آمریکا، بعمر 34 سالگی سخنرانی مشهور «من رویایی دارم» را ایراد کرد!

* ونسنت وان گوغ، نقاش مشهور هلندی، نقاشی را بسن ۲۷ سالگی شروع کرد، و از آن‌جاکه در سن ۳۷ سالگی درگذشت، در واقع تمام آثارش را در ۱۰ سال پایانی عمر خویش آفرید که شامل بیش از ۹۰۰ نقاشی، بیش از ۱۱۰۰ طراحی و ۱۰ چاپ می‌باشد.، اما نقاشی های وی اکنون به ملیونها دلار حراج میشوند!

* ماری کیوری، فزیکدان، ریاضیدان و شیمی دان لهستانی و کاشف عناصر پلونیوم و رادیوم، بعمر 35 سالگی در سال 1903 میلادی جایزه نوبل برای فزیک را کسب کرد و هشت سال پس در 1911 بعمر 43 سالگی جایزه نوبل دومی اش را در شیمی (کیمیا) گرفت!

* نیل آرمسترانگ، نخستین انسانی است که در ۲۰ ژوئیه (جنوری) ۱۹۶۹ بر کره ماه گام نهاد. وی آنزمان 38 سال عمر داشت!

* مارک توین، نویسنده و طنزپرداز آمریکایی، کتابهای مشهورش "ماجراهای هاکلبری فین (۱۸۸۵)" و "ماجراهای تام سایر (۱۸۷۶)" را بعمر 40 و 49 سالگی نوشت!

* کریستوفر کولمبس، بعمر 41 سالگی قاره آمریکا را کشف کرد!

* جان اف. کینیدی، بعمر 43 سالگی سی و پنجمین رئیس جمهور آیالات متحده آمریکا شد، از این رو جوان‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست!

* هنری فورد، بنیان‌گذار شرکت خودروسازی فورد، بعمر 45 سالگی شرکتش را بنا نهاد!

* چارلز داروین، زیست‌شناس بریتانیایی و واضع نظریه تکامل، بعمر 50 سالگی کتاب «خاستگاه گونه‌ها به وسیله انتخاب طبیعی» را نوشت که در علم زیست شناسی انقلاب بزرگ علمی را ایجاد کرد!

* لئوناردو داوینچی، دانشمند و هنرمند ایتالیایی، بعمر 51 سالگی مشهور ترین نقاشی اش "مونا لیزا" را نقاشی کرد!

* ابراهام لنکلن، شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا و اولین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، که به تاریخ برده‌داری در آمریکا خاتمه داد و ایالات متحده آمریکا را با نظارت بر مسائل مربوط به جنگ در طی جنگ داخلی آمریکا پا برجا نگه داشت. پایه گذار خردورزی، آزادی، برابری، دموکراسی و احیاگر اندیشه های والای انسانی بود، بعمر 51 سالگی به ریاست جمهوری رسید.

* ری کروک، بنیان گذار رستوران زنجیره‌ای مک‌دونالدز، بعمر 53 سالگی اولین رستوان مک دونالدز را افتتاح کرد!

* کلنل ساندرز، بعمر 61 سالگی رستوران زنجیره‌ای کی اف سی را بنیاد نهاد!

جان رونالد تالکین، سری کتابهای "ارباب حلقه ها" ها را بعمر 62 سالگی تکمیل کرد که براساس آن سری فیلمهای "ارباب حلقه ها یا لارد آف دِ رنگز" ساخته شد!

* رونالد ریگان، بعمر 69 سالگی چهلمین رییس جمهور ایالات متحده آمریکا شد!

و

* نلسن ماندلا، بعمر 76 سالگی نخستین رئیس جمهور سیاه پوست آفریقای جنوبی شد!


برگردان: ا. عبیدی

موضوعات: کارآفرینی, انفوگرافی, رموز موفقیت

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید