اندیشکده اقتصاد » اقتصاد » مدیریت » مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - ستنفورد و ام‌آی‌تی

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - ستنفورد و ام‌آی‌تی

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 20 شهریور 1394 | بازدیدها: 1812

0
بنظر شما کدام یک ازین دو دانشگاه برتر جهان نسبت به یکی دیگر بهتر و برتر اند؟

انستیتیو فناوری ماساچوسیتس (MIT) و دانشگاه ستنفورد که تارنمای بزنس انسایدر آنها را نخستین و دومین دانشگاه برتر آیالات متحده رده بندی نموده است.

درین مقایسه بندی، اعتبار و منزلت، آغازین حقوق فارغین ازین دانشگاه‌ها، هزینه آموزش، کیفیت خوابگاه و خوراک و کمک‌های مالی که این دانشگاه‌ها دریافت میکنند، همه در نظر گرفته شده است.

مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - ستنفورد و ام‌آی‌تی


براساس این مقایسه، هزینه آموزش برای یک دانشجو در دانشگاه ستنفورد حدود 59836 دالر و در دانشگاه ام‌آی‌تی حدود 60434 دالر میباشد.

تعداد مجموعی دانشجویان در دانشگاه ستنفورد 7089 تن و در دانشگاه ام آی تی، 4512 تن میباشد که نسبت میانگین دانشجویان و پروفیسوران در دانشگاه ستنفورد 4:1 و در دانشگاه ام آی تی 8:1 بوده است، یعنی برای هر چهار دانشجو در دانشگاه ستنفورد یک پروفیسور هست، درحالیکه این نسبت در دانشگاه ام آی تی، یک پروفیسور برای هشت دانشجو هست.

از مجموع داوطلبان برای دانشگاه ستنفورد، تنها 5 درصد آنان به دانشگاه پذیرفته میشوند، درحالیکه این درصدی برای دانشگاه ام آی تی، حدود 8 درصد هست.

مجموع نمرات قبولی آزمون «SAT»* برای ورود به دانشگاه ستنفورد 2215 نمره هست، درحالیکه برای ورود به دانشگاه ام آی تی باید 2230 نمره در آزمون «اس ای تی» بگیرید.

محبوبترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ستنفورد، مطالعات میان رشته‌ی، مهندسی و علوم اجتماعی میباشد و در دانشگاه ام آی تی هم مهندسی، علوم کامپیوتر و اطلاعات و ریاضیات میباشد.

آغازین حقوق برای فارغین دانشگاه ستنفورد سالانه حدود 62900 دالر هست، درحالیکه فارغین دانشگاه ام آی تی آغازین حقوق 70300 دالر اخذ میکنند.

براساس رده بندی تارنمای تایمز، دانشگاه ستنفورد در رده پنجمین و دانشگاه ام آی تی هم در رده چهارمین دانشگاه برتر جهان قرار دارند، اما تارنمای بزنس انسایدر، دانشگاه ستنفورد را در جایگاه دوم و دانشگاه ام آی تی را در جایگاه نخستین دانشگاه برتر در آیالات متحده رده بندی نموده است.

دانشگاه ستنفورد سالانه حدود 21.4 ملیون دالر کمک مالی دریافت میکند، درحالیکه دانشگاه ام آی تی حدود 12.4 ملیون دالر اعانه جمع آوری میکند.

تابحال 59 تن از دانشگاه ستنفورد و 84 تن از دانشگاه ام آی تی، جایزه نوبل را بدست آورده اند.

غذا! تارنمای نیچی، غذای کانتین‌های دانشگاه ستنفورد را در جایگاه 32م رده بندی غذای دانشگاه‌ها قرار داده اند، درحالیکه غذای کانتین‌های دانشگاه ام آی تی، درین رده بندی در جایگاه 565م قرار گرفته است.
خوابگاه و شب هنگام! تارنمای نیچی، شب‌ها و مجالس شب نشینی و تفریح در دانشگاه ستنفورد را در رده 440م رده بندی محافل تفریحی شبانه دانشگاه‌ها قرار داده است، درحالیکه محافل تفریحی شبانه دانشگاه ام آی تی در رده 167م این فهرست قرار گرفته است.


* آزمون اس‌ای‌تی (SAT) یکی از دو امتحان استاندارد برای ورود به دانشگاه در آمریکا است که توسط شرکت کالج برد (College Board) که شرکتی است غیر دولتی، مدیریت می‌شود. اس ای تی تفکر انتقادانه دانش آموزان و میزان تجزیه و تحلیل مفاهیم یادگرفته شده توسط دانش آموزان را که برای پیشرفت آن‌ها در دانشگاهها لازم است را می‌سنجد.
امتحان شامل ۳ قسمت ریاضی، درک مطلب و انشا است که هر کدام نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دارند. در آخر نمره ۳ امتحان را با هم جمع می‌کنند.
امتحان ریاضی شامل سوالات تستی و تشریحی هست، قسمت درک مطلب بیشتر دایره لغت دانش آموزان را می‌سنجد و در بخش انشا دانش آموز بر اساس موضوع گفته شده یک انشا می‌نویسد.


منبع: بزنس انسایدر
برگردان: ا. عبیدی

موضوعات: مدیریت , کارآفرینی, عمومی, انفوگرافی, دانستنی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید