اندیشکده اقتصاد » اقتصاد » مدیریت » مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - هارورد و یل

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - هارورد و یل

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 1 مهر 1394 | بازدیدها: 1806

0
مقایسه دو دانشگاه برتر جهان «ام آی تی و ستنفورد» را که خواندید، حالا بیایید دو دانشگاه برتر دیگر «هارورد و یل» را با نظرداشت همان ویژگی‌ها و امتیازات بمقایسه گیریم. اینبار بنظر شما کدام یک ازین دو دانشگاه برتر جهان نسبت به یکی دیگر برتری دارند؟

دانشگاه هارورد و دانشگاه یل که از هر نگاه دو دانشگاه ممتاز و برتر جهان بوده و سالها پیش در رقابت تنگاتنگ باهمدیگر قرار داشته اند.

درین مقایسه بندی، اعتبار و منزلت، آغازین حقوق فارغین ازین دانشگاه‌ها، هزینه آموزش، کیفیت خوابگاه و خوراک و تعداد افراد مشهور و موفق که ازین دانشگاه فارغ شده اند، در نظر گرفته شده است.

مقایسه دو دانشگاه برتر جهان - هارورد و یل


براساس این مقایسه، هزینه آموزش برای یک دانشجو در دانشگاه هارورد حدود 60659 دالر و در دانشگاه یل حدود 62200 دالر میباشد.

نسبت میانگین دانشجویان و پروفیسوران در دانشگاه هارورد 7:1 و در دانشگاه یل 6:1 بوده است، یعنی برای هر هفت دانشجو در دانشگاه هارورد یک پروفیسور هست، درحالیکه این نسبت در دانشگاه یل، یک پروفیسور برای شش دانشجو هست.

از مجموع داوطلبان برای دانشگاه هارورد، تنها 5.8 درصد آنان به دانشگاه پذیرفته میشوند، درحالیکه این درصدی برای دانشگاه یل، حدود 6.9 درصد هست.

مجموع نمرات قبولی آزمون «SAT»* برای ورود به دانشگاه هارورد بین 2120 تا 2400 نمره هست، درحالیکه برای ورود به دانشگاه یل باید بین 2140 تا 2390 نمره در آزمون «اس ای تی» بگیرید.

آغازین حقوق (معاش) برای فارغین دانشگاه هارورد سالانه حدود 57700 دالر هست، درحالیکه فارغین دانشگاه یل آغازین حقوق 58500 دالر اخذ میکنند.

براساس رده بندی تارنمای تایمز، دانشگاه هارورد در جایگاه نخست و دانشگاه یل هم در جایگاه هشتمین دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

هشت رئیس جمهوری آیالات متحده، از جمله رئیس جمهوری کنونی «باراک اوباما» دانش آموخته و فارغ دانشگاه هارورد میباشند، اما تاکنون 5 دانش آموخته دانشگاه یل به مسند ریاست جمهوری آیالات متحده تکیه زده اند، از جمله رئیس جمهوری پیشین «جورج واکر بش».

بیست قاضی‌القضات آیالات متحده فارغ از دانشگاه هارورد بوده اند، اما تنها ده قاضی القضات آیالات متحده، از دانشگاه یل فارغ شده اند.

غذا! تارنمای نیچی، غذای کانتین‌های دانشگاه هارورد را در جایگاه 23م رده بندی غذای دانشگاه‌ها قرار داده اند، درحالیکه غذای کانتین‌های دانشگاه یل، درین رده بندی در جایگاه 20م قرار گرفته است.

خوابگاه و شب هنگام! نهاد «کالج پروولر ریویورز» شب‌ها و مجالس شب نشینی و تفریح در دانشگاه هارورد را در رده 186م رده بندی محافل تفریحی شبانه دانشگاه‌ها قرار داده است، درحالیکه محافل تفریحی شبانه دانشگاه یل در رده 45م این فهرست قرار گرفته است.


* آزمون اس‌ای‌تی (SAT) یکی از دو امتحان استاندارد برای ورود به دانشگاه در آمریکا است که توسط شرکت کالج برد (College Board) که شرکتی است غیر دولتی، مدیریت می‌شود. اس ای تی تفکر انتقادانه دانش آموزان و میزان تجزیه و تحلیل مفاهیم یادگرفته شده توسط دانش آموزان را که برای پیشرفت آن‌ها در دانشگاهها لازم است را می‌سنجد.
امتحان شامل ۳ قسمت ریاضی، درک مطلب و انشا است که هر کدام نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دارند. در آخر نمره ۳ امتحان را با هم جمع می‌کنند.
امتحان ریاضی شامل سوالات تستی و تشریحی هست، قسمت درک مطلب بیشتر دایره لغت دانش آموزان را می‌سنجد و در بخش انشا دانش آموز بر اساس موضوع گفته شده یک انشا می‌نویسد.منبع: بزنس انسایدر
برگردان: ا. عبیدی

موضوعات: مدیریت , کارآفرینی, عمومی, انفوگرافی, دانستنی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید