اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » هند، افق امیدبخش اقتصاد رو به کندی جهان

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

هند، افق امیدبخش اقتصاد رو به کندی جهان

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 27 آبان 1394 | بازدیدها: 1235

0
هند، افق امیدبخش اقتصاد رو به کندی جهانصندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش خود از دورنما و سیاست‌گذاری جهان موسوم به «گزارش چشم‌انداز توسعه و ریسک» به این نکته اشاره کرد که هند از اصلاحات اخیر در سیاست‌گذاری، افزایش سرمایه‌گذاری و کاهش قیمت نفت و مواد خام اولیه سود خواهد برد.

به‌گزارش خبرگزاری آرتی‌تی، IMF اعلام کرد: تقاضای داخلی بالا در هند، همچنین یکی از عوامل موثر و مثبت برای رشد اقتصادی این کشور در سال 2016 خواهد بود.

در این گزارش، به سه عامل گذار مهم که بر چشم‌انداز جهانی اقتصاد تاثیر می‌گذارند، اشاره شده که این سه عامل شامل: تغییر سیاست‌های پولی فدرال‌رزرو آمریکا و افزایش نرخ بهره، کندی رشد اقتصادی چین و پایان یک دهه چرخه پرقدرت و پررونق قیمت نفت و مواد خام می‌شود.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد اقتصاد جهان در سال آینده 3.6 درصد رشد کند که این رشد مشروط به عواملی مساعدی نظیر ادامه روند قیمت پایین نفت و سیاست‌های حمایتی پولی در اقتصادهای پیشرفته جهان است. همچنین، بنابر پیش‌بینی‌های IMF، اقتصادهای نوظهور در سال 2016 احیا خواهند شد که بخش اعظم این اتفاق منعکس‌کننده عمق کمتر رکود یا بهبود شرایط کشورهایی نظیر برزیل، روسیه و برخی کشورهای آمریکای لاتین و خاورمیانه است که در پریشانی اقتصادی به‌سر می‌برند.

بااین‌حال، IMF هشدار داد افزایش نرخ بهره بانکی ازسوی فدرال‌رزرو، با دامن زدن به جابجایی‌های اختلال‌آور در جریان سرمایه‌ها و قیمت سهام، می‌تواند سبب تلاطم بازارهای مالی جهان شود.برگرفته: اقتصاد نیوز

موضوعات: اقتصاد جهان, اقتصاد و سیاست, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید