اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » اقتصاد و سیاست » 25 اقتصاددان برتر جوان از دیدگاه صندوق بین المللی پول

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

25 اقتصاددان برتر جوان از دیدگاه صندوق بین المللی پول

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 9 شهریور 1393 | بازدیدها: 5044

0
صندوق بین المللی پولصندوق بین المللی پول فهرستی از 25 اقتصاددان جوان را نشر نموده که از آنها میتوان انتظار داشت تا تفکر جهانی در مورد اقتصاد بین الملل را در آینده شکل دهند.
درین فهرستِ اقتصاددانان برتر و جوان (که عمرشان کمتر از 45 سال هست) بیشترینه آنها آمریکایی یا آمریکاییان فرانسوی، هندی، آسترالیایی و کانادایی الاصل میباشند. همچنان درین فهرست تعدادی از دانشمندان بریتانیایی، روسی و آرژانتینی نیز دیده میشوند.
صندوق بین المللی پول این فهرست را براساس آمار بدست آمده از نظرسنجی از اقتصاددانان، خبرنگاران و خوانندگان روزنامه های اقتصادی آماده ساخته است. ویژگی دیگری این فهرست اینست که همه این اقتصاددانان بجز دو، آموزشهای عالی خود را در دانشگاههای برتر آمریکایی بسر رسانیده اند.
این اقتصاددانان ازین دانشگاهها فارغ شده اند: انستیتیوت تکنولوژی ماساچوسیتس-MIT: پنج تن، هارورد-Harvard: شش تن، پرینستون-Princeton: ذو تن، دانشگاه شیکاگو-University of Chicago: سه تن، دانشگاه نیویارک-New York University-: دو تن، دانشگاه کالیفورنیا-University of California: یک تن، دانشگاه کولمبیا-University of Columbia: یک تن، دانشگاه ستنفورد-University of Stanford: دو تن، انستیتیوت پیترسن-Peterson Institute: یک تن، دانشگاه تجارت لندن-London Business School: یک تن و دانشگاه اقتصاد پاریس- Paris School of Economics: یک تن

جوان ترین اقتصاددانان این فهرست، ملیسا دل آمریکایی و اولیغ ایتسخوکی روسی، هر دو 31 ساله اند.

فهرست کامل را اینجا بخوانید:

نکولاس بلوم1- نکولاس بلوم (Nicholas Bloom)، بریتانیایی، 41 ساله، از دانشگاه ستنفورد.
با استفاده از تحقیقات مقداری شیوه های مدیریت را در نهادها و کشورهای مختلف جهان اندازه گیری و تشریح میکند. او همچنان در مورد علل و عواقب ناشی از عدم اطمینان پژوهش میکند و در مورد فناوری نوآوری و معلوماتی مطالعه میکند.


ایمی فینکلستاین2- ایمی فینکلستاین (Amy Finkelstein)، آمریکایی، 40 ساله، از دانشگاه ام آی تی.
در مورد تاثیرات سیاست عمومی بر سیستمهای مراقبتهای بهداشتی (حفظ الصحه)، مداخله دولت در بازار بیمه بهداشتی، و شکست بازار تحقیق میکند.


راج چیتی3- راج چیتی (Raj Chetty)، آمریکایی هندی الاصل، 35 ساله، از دانشگاه هارورد.
وی دکترای خود را بعمر 23 سالگی بدست آورد. او با یکجاسازی شواهد تجربی و نظریه های اقتصادی، در مورد بهترسازی تصامیم سیاستهای دولت در امور سیاست مالیاتی، بیمه بیکاری، آموزش و پرورش و برابری فرصت تحقیق میکند.


ملیسا دیل4- ملیسا دیل (Melissa Dell)، آمریکایی، 31 ساله، از دانشگاه هارورد.
او فقر و ناامنی را از طریق ارتباط بین بازیگران دولتی و غیردولتی و توسعه اقتصادی بررسی میکند و چگونگی تاثیر اصلاحات چون سرکوبهای دولت در مورد خشونتهای مواد مخدر، بر نتایج اقتصادی را مطالعه میکند.


کریستین فوربس5- کریستن فوربس (Kristin Forbes)، آمریکایی، 44 ساله، از بانک انگلند و دانشگاه ام آی تی.
او موقعیت خود را در دانشگاه و همچنان حوزه سیاستهای اقتصادی نگهداشته است. در آنجا وی تحقیقات خود را در مورد پرسشهای مربوط به سیاست اقتصاد کلان بین الملل و امور مالی برگزار میکند.


رولاند فراییر6- رولاند فرایر (Roland Fryer)، آمریکایی، 37 ساله، از دانشگاه هارورد.
او بر اقتصاد سیاسی و اجتماعی نژاد و نابرابری در ایالات متحده متمرکز است. تحقیقات او تفاوت های اقتصادی از طریق توسعه نظریه های جدید اقتصادی و اجرای آزمایش های تصادفی را به بررسی میگیرد.


زاویر گبایکس7- زاویر گبایکس (Xavier Gabaix)، فرانسوی، 43 ساله، از دانشگاه نیویارک.
در مورد اقتصاد رفتاری، امور مالی و اقتصاد کلان، از جمله سطح پاداش مدیران شرکت ها و قیمت گذاری دارایی تحقیق کرده است.


گیتا گوپی نانتهـ8- گیتا گوپی ناتهـ (Gita Gopinath)، آمریکایی هندی الاصل، 42 ساله، از دانشگاه هارورد.
او در مورد اقتصاد کلان و تجارت با تمرکز بر بدهی های بین المللی، پاسخ قیمت های بین المللی به تبادل حرکات نرخ ارز، و تغییرات سریع در ارزش نسبی در میان ارزهای جهان مطالعه میکند.


ایستر دوفلو9- ایستر دوفلو (Esther Duflo)، آمریکایی فرانسوی الاصل، 42 ساله، از دانشگاه ام آی تی و آزمایشگاه مبارزه با فقر جمیل.
او در مورد مسائل اقتصاد خرد در اقتصادهای در حال توسعه، از جمله رفتار خانواده، آموزش و پرورش، دسترسی به منابع مالی، بهداشت، و ارزیابی سیاست تمرکز دارد.


متیو جینتزکو10- متیو جینتیزکو (Matthew Gentzkow)، آمریکایی، 39 ساله، از دانشگاه شیکاگو.
او از روش های تجربی اقتصاد خرد در اقتصاد رسانه های خبری، از جمله نیروهای اقتصادی که باعث ایجاد رسانه ها، محصولات رسانه ها و محیط های دیجیتال، و اثر رسانه ها در آموزش و پرورش و مشارکت مدنی میشوند، استفاده میکند.


ایمانویل فرهی11- ایمانویل فرهی (Emmanuel Farhi)، فرانسوی، 35 ساله، از دانشگاه هارورد.
او یک متخصص اقتصاد کلان است بر اقتصاد پولی، اقتصاد بین الملل، امور مالی و امور مالی عمومی، از جمله پژوهش در عدم توازن جهانی، سیاست های پولی و مالی و مالیات تمرکز دارد.


اولیغ ایتسخوکی12- اولیغ ایتسخوکی (Oleg Itskhoki)، روسی، 31 ساله، از دانشگاه پرینستون.
او متخصص اقتصاد کلان و اقتصاد بین الملل با تمرکز بر جهانی شدن، نابرابری و نتایج بازار کار، قیمت های نسبی بین المللی و نرخ ارز و سیاست های کلان اقتصادی در اقتصاد باز هست.


هلینی رای13- هلینی رای (Hélène Rey)، فرانسوی، 44 ساله، از دانشگاه تجارت لندن.
تمرکز بیشتر وی بر عوامل (دیترمینانت ها) و عواقب ناشی از تجارت خارجی و عدم تعادل مالی، تئوری بحران مالی، و سازمان سیستم پولی بین المللی قرار دارد.


ایمانویل ساییز14- ایمانویل ساییز (Emmanuel Saez)، آمریکایی فرانسوی الاصل، 41 ساله، از دانشگاه کلیفورنیا بارکلی.
او برای استفاده از شیوه های نظری و تجربی به نابرابری درآمد و سیاست های مالیاتی شناخته شده است.


جوناتن لیون15- جوناتن لیون (Jonathan Levin)، آمریکایی، 41 ساله، از دانشگاه ستنفورد.
او کارشناس سازمان صنعتی و تئوری اقتصاد خرد، به طور خاص در علم اقتصاد و قرارداد ها، سازمان ها، و طراحی بازار هست.


عاطف میان16- عاطف میان (Atif Mian)، آمریکایی پاکستانی الاصل، 39 ساله، از دانشگاه پرینستون
او ارتباط بین امور مالی و اقتصاد کلان را به بررسی گرفته است. وی همچنان یکی از نویسندگان کتاب " خانه بدهی (House of Debt)" که بشدت از سوی منتقدانش تحسین شده است نیز میباشد. کتاب وی داده های قدرتمند جدیدی را ارائه میکند که چگونه بدهی رکود بزرگ را رسوب کرد و همچنان اقتصاد جهانی را تهدید می کند.


ایمی ناکامورا17- ایمی ناکامورا (Emi Nakamura)، آمریکایی کانادایی الاصل، 33 ساله، از دانشگاه کولمبیا.
او متخصص اقتصاد کلان است که در زمینه سیاست های پولی و مالی، چرخه های کسب و کار، امور مالی، نرخ ارز، و اندازه گیری اقتصاد کلان تحقیق میکند.


ناتن نن18- ناتن نن (Nathan Nunn)، کانادایی، 40 ساله، از دانشگاه هارورد.
او در زمینه های تاریخ اقتصادی، توسعه اقتصادی، اقتصاد سیاسی و تجارت بین المللی تحقیق میکند. وی علاقه خاصی به مطالعه تاثیر طولانی مدت وقایع تاریخی مانند تجارت برده و استعمار بر توسعه اقتصادی دارد.


پراگ پاتک19- پراگ پاتک (Parag Pathak)، آمریکایی، 34 ساله، از دانشگاه ام آی تی.
او نقش مهمی در استفاده از روش های مهندسی به اقتصاد خرد ایفا کرده است. تحقیقات او در طراحی بازار، آموزش و پرورش و اقتصاد شهری متمرکز است.


توماس فیلیپون20- توماس فیلیپون (Thomas Philippon)، فرانسوی، 40 ساله، از دانشگاه نیویارک.
او تعاملات مالی و اقتصاد کلان: اجرت ریسک و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ، بحران مالی و ریسک سیستماتیک، و تکامل واسطه گری مالی را به بررسی گرفته است.


امیت سیرو21- امیت سیرو (Amit Seru)، هندی، 40 ساله، از دانشگاه شیکاگو.
او در زمینه واسطه گری مالی و مقررات و همچنین مسائل مربوط به امور مالی شرکت های بزرگ، از جمله تخصیص منابع در داخل و بین شرکت ها، و مشوق های سازمانی تحقیق میکند.


امیر صوفی22- امیر صوفی (Amir Sufi)، آمریکایی، 37 ساله، از دانشگاه شیکاگو.
او یکی از دو نویسنده کتاب "خانه بدهی (House of Debt)" هست. او ارتباط بین امور مالی و اقتصاد کلان، از جمله تاثیر قیمت خانه در هزینه و اثر امور مالی شرکت های بزرگ بر سرمایه گذاری را بمطالعه گرفته است.


ایوان ورننگ23- ایوان ورننگ (Iván Werning)، آرژنتینی، 40 ساله، از دانشگاه ام آی تی.
او متخصص اقتصاد کلان هست که هدف وی بهبود سیاستهای مالیات و بیمه بیکاری از طریق مدل های نظری اقتصادی است. وی در ضمن بهینه سازی سیستم مالیات، در زمینه ثبات و سیاست های پولی، از جمله سیاست های محتاطانه کلان (macro-prudential policies) نیز تحقیق میکند.


جستن وولفرز24- جستن وولفرز (Justin Wolfers)، 41 ساله، آمریکایی آسترالیایی الاصل، از انستیتیوت اقتصاد بین الملل پیترسن و دانشگاه میشیگن.
او اقتصاد کار، اقتصاد کلان، اقتصاد سیاسی، حقوق و اقتصاد، سیاست اجتماعی، و اقتصاد رفتاری را بمطالعه گرفته است. علاوه بر تحقیقات خود، وی ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز نیز میباشد.


توماس پیکتی25- توماس پیکتی (Thomas Piketty)، فرانسوی، 43 ساله، از دانشگاه اقتصاد پاریس.
او را همراه با ایمانویل سویز برای تحقیقات شان در زمینه توزیع درآمد و ثروت میشناسند. کتاب پرفروش او "سرمایه در قرن بیست و یکم (Capital in the Twenty-First Century)"، استدلال می کند که نابرابری جهانی افزایش خواهد یافت چرا که نرخ بازگشت سرمایه در اقتصادهای توسعه یافته بالاتر از نرخ رشد اقتصادی آنهاست، که باعث تشدید نابرابری ثروت میگردد.

موضوعات: اقتصاد و سیاست, اقتصاد عمومی, رموز موفقیت

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید