اندیشکده اقتصاد » عمومی » کاخ سفید سیار

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

کاخ سفید سیار

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 9 فروردین 1395 | بازدیدها: 2771

0
کاخ سفید سیار


هواپیمای یکم نیروی هوایی ایالات متحده، یا Air Force One یکی از مشخص ترین نمادهای ریاست جمهوری ایالات متحده است. هواپیمای ویژۀ رئیس جمهوری در همه زمان آماده است تا او را به هر جا که لازم باشد، حمل کند. این هواپیما بخشی مرکز فرماندهی، بخشی دفتر کاری، و بخشی مانند هتل است.

کاخ سفید سیار


پرزیدنت اوباما با سناتور پاتریک لِیهی و همسرش، مارسل پومرلو لِیهی در Air Force One صحبت می کند (عکس از کاخ سفید)جان اف کندی نخستین رئیس جمهوری بود که در سال ١٩٦٢ با این هواپیمای جامبوجت که به ویژه برای ریاست جمهوری ساخته شده بود سفر کرد. دو هواپیمایی که امروزه در اختیار پرزیدنت اوباما قرار دارند، دو بوئینگ 747-200B پهن پیکر هستند که برای اولین بار توسط پرزیدنت جورج دبلیو بوش مورد استفاده قرار گرفتند. این دو جامبوجت قابل تعویض هستند و بنابراین در صورت لزوم می توان با هواپیمای حمایتی سفر کرد. این دو جامبوجت به همه وسایل امن ارتباطی و دیگر تجهیزات مورد نیاز رئیس جمهوری مجهز هستند تا در مواقع اضطراری بتواند به عنوان یک مرکز فرماندهی عمل کند.

کاخ سفید سیار


پرزیدنت اوباما همراه با پسرهای یکی از دستیارانش طی یک سفر به هاوائی در سال ٢٠١١، از پنجره هواپیمای Air Force One به بیرون نگاه می کند. (عکس از کاخ سفید)مساحت هر یک از این هواپیماها ٣٧٠ متر مربع در سه طبقه است. اتاقی مجهز به تأسیسات پزشکی نیز در این هواپیماها تعبیه شده است و می تواند به عنوان اتاق جراحی مورد استفاده قرار گیرد. همیشه یک پزشک در هواپیمای رئیس جمهوری حضور دارد. دو آشپزخانه هواپیما می توانند برای صد نفر غذا تهیه کنند. یک اتاق کنفرانس بزرگ را می توان به عنوان سالن غذاخوری مورد استفاده قرار داد.

کاخ سفید سیار


جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق در Air Force One روی یک آی پد نقاشی هایش را به میشل اوباما، بانوی اول، هیلاری کلینتون، وزیر سابق امور خارجه، دستیاران رئیس جمهوری و اعضای کابینه و لورا بوش نشان می دهد (عکس از کاخ سفید)مشاوران، افسران سرویس مخفی، خبرنگاران و مهمانان در قسمت های خاص هواپیما می نشینند. این هواپیما می تواند در هوا سوختگیری کند و به وسایل ارتباطی پیشرفته مجهز است.

کاخ سفید سیار


پرزیدنت اوباما با جان کری، وزیر امور خارجه، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی و دیگر مشاوران خود در دفتر کاری Air Force One ملاقات می کند (عکس از کاخ سفید)بخش خصوصی رئیس جمهوری در هواپیما شامل یک اتاق خواب، یک دستشویی، یک اتاق ورزش، و یک دفتر کاری است.

کاخ سفید سیار


پرزیدنت اوباما در هواپیمای ویژه با بو، سگ خانواده اول بازی می کند (عکس از کاخ سفید)مکانیک های تیپ هوائی ٨٩ ارتش نیروی هوائی در یک مرکز تأسیساتی به فاصله ١٠ مایل از کاخ سفید از جامبوجت ها نگهداری می کنند. هواپیماها عاری از لکه هستند و حداقل یک بار در هفته با دست برق انداخته می شوند؛ و در داخل یک آشیانه تحت مراقبت شدید امنیتی قرار دارند.

کاخ سفید سیار


پرزیدنت اوباما در نورث کانتون، اوهایو وارد Air Force One می شود (عکس از کاخ سفید)معمولاً چند هواپیمای باربری پیش از پرواز Air Force One، راهی مقصد می شوند و لیموزین رئیس جمهوری، خودروهای سرویس مخفی، و گاهی اوقات هلیکوپتر پیاده شده رئیس جمهوری، موسوم به Marine One را حمل می کنند.

کاخ سفید سیار
برگرفته: شییر امیریکا

تگ ها: دانستنی

موضوعات: عمومی, دانستنی, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید