اندیشکده اقتصاد » عمومی » دانستنی » هواپیماهای بدون پنجره تا یک دهه دیگر

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

هواپیماهای بدون پنجره تا یک دهه دیگر

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 5 آبان 1393 | بازدیدها: 1900

0
هواپیماهای بدون پنجره تا یک دهه دیگرتکنولوژی آنقدر رشد نموده که حالا طراحان هواپیما در فکر ساختن هواپیمای عیناً بدون بدنه و پنجره شده اند که در آینده های بسیار نزدیک شاهد آن در دنیای حقیقی خواهیم بود. هواپیمای که بدنه آن از سکرین های هوشمند ساخته شده و نمای بیرون از هواپیما را در چارسوی داخل هواپیما نمایش میدهند، طوری فکر کنید خود در حال پرواز در هوا هستید.
دانشمندان، طراحان و مهندسان فرانسوی روی طرحی برای بازطراحی بدنه هواپیماها کار میکنند که پنجره های سنگین هواپیما را برداشته در عوض آن پانل های سبک وزن سکرین های هوشمند بگذارند تا هزینه سوخت هواپیما کاهش بیاید و همچنان لذت سفر با هواپیما را هم بیشتر سازد.
سفر با همچو هواپیما شاید برای بسیاری لذت بخش و پرماجرا باشد، اما آنهایکه از سفر هوایی ترس دارند، سفر با همچو هواپیما کمتر از خواب وحشتناک نخواهد بود.
این طرح الهام گرفته شده از سکرین تلفن های هوشمند، فعلاً در حال آزمایش هست، و از سوی مرکز نوآوری فرایند، نهاد پژوهشی انگلیسی ارائه شده است. براساس این طرح، پانل های نمایشی بزرگ، با کیفیت بالا، بسیار نازک و سبک وزن، جدار هواپیما را تشکیل خواهند داد که تصاویر گرفته شده توسط دوربین های نصب شده در بیرون از هواپیما را نشان خواهند داد.
اما چرا این طرح؟
پاسخ اصلی، معضله وزن و مصرف سوخت هواپیماست. این نهاد میگوید، با کاهش یک درصدی در وزن هواپیما، مصرف سوخت آن 0.75 درصد کاهش می یابد.
آنها میگویند، با استفاده از پانل های بزرگ نمایشی ساخته شده از OLED، در عوض جدار ضخیم هواپیما، میتوان وزن هواپیما را بسیار زیاد کاهش داد.
همچنان پانل های بزرگ خورشیدی نیز بروی بدنه هواپیما نصب میشوند که نیروی سوخت برای هواپیما را تهیه میکند.

برای تماشای ویدیوها اینجا بفرمایید.

موضوعات: دانستنی, ویدیو, تکنولوژی و فناوری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید