اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » افغانستان و جهان » حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 22 خرداد 1395 | بازدیدها: 2178

0
حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان


عبدالله‌عبدالله، وزیر خارجه‌ی پیشین و رییس اجراییه‌ی برحال حکومت وحدت ملی، مشتری «House of Bijan»، گران‌‌ترین فروشگاه جهان است.

هاوس‌آف بیژن، فروشگاهی که توسط دو ایرانی-امریکایی بیژن پاکزاد و دار محمودی دوست او در شهر لاس انجلس ایالت کالیفورنیای امریکا در ۱۹۷۶ میلادی ایجاد شد؛ لباس و لوازم مردانه می‌فروشد.

این فروشگاه که گران‌ترین فروشگاه جهان شناخته می‌شود لباس‌های خود را بر اساس سلیقه‌ی هر مشتری طراحی کرده و آن طرح را به دیگران نمی‌فروشد. هر طرحی که این فروشگاه می‌ریزد و در کت‌شلوارهای شیک عرضه می‌کند، مخصوص یک نفر است و نفر دومی از طرح‌های قبلی استفاده نمی‌تواند.

حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

مشتریان هاوس آف بیژن مجبورند قبل از رفتن به این فروشگاه وقت بگیرند


این فروشگاه باوجود این‌که تعداد مشتریانش اندک است، اما مشتریان مجبورند قبل از رفتن به این فروشگاه وقت بگیرند.

این فروشگاه به‌دلیل مشتریان نام‌آور و میلیاردرش مشهور است. متوسط خرید از این فروشگاه به صدهزار دالر امریکایی می‌رسد و به این دلیل گران‌ترین فروشگاه جهان است.

هاوس‌آف بیژن ضمن آن‌که نام گران‌ترین فروشگاه جهان را با خود یدک می‌کشد مشتریان سرشناسی هم در سراسر جهان دارد. ثروتمندان، هنرمندان و سیاست‌مداران زیادی از هاوس‌آف بیژن خرید کرده‌اند. مشتریان اصلی این فروشگاه را ستاره‌های هالیوود، میلیونرها، شیخ‌های عرب و سیاست‌مداران تشکیل می‌دهند.


حکاکی نام مشتریان با آب طلا

هاوس‌آف بیژن به افتخار مشتریان شناخته‌شده‌ی خود نام آن‌ها را بر شیشه‌ی بیرونی فروشگاه با آب طلا حک کرده است. نام افرادای که بر شیشه‌ی هاوس‌آف بیژن، زیر عنوان «درود به سلیقه و سبک خوب و فرازمانی مردان قدرت» حک شده‌اند، شامل: جورج کلونی ستاره‌ی هالیوود؛ جانی دپ ستاره‌ی هالیوود؛ پاول مک‌کارتنی خواننده و آهنگساز انگلیسی؛ تایگر وود بازیگر گلف امریکایی؛ انتونیو شهزاده‌ی موناکو؛ پرنس ویلیامز شهزاده‌ی انگلستان؛ ریچارد هیلتن مالک هوتل زنجیره‌یی هیلتن و هایلند؛ دیوید بکهام‌ ستاره‌ی فوتبال؛ جابر الثانی نخست‌وزیر قطر؛ شیخ عبدالله بن زیاد آل نهیان وزیر خارجه‌ی امارات متحده‌ی عربی؛ شیخ حمد بن خلیفه‌الثانی عضو خانواده‌ی شاهی قطر؛ جولیو ایگالاسیاس خواننده و آهنگساز اسپانیایی؛ تام کروز ستاره‌ی هالیوود؛ آل پاچینو بازیگر هالیوود؛ روبرت دنیرو بازیگر هالیوود؛ آرنولد شوارتزنگر ستاره‌ی هالیوود و فرماندار پیشین کلمبیا؛ عبدالله دوم شاه اردن؛ لی جینوان میلیاردر چینی؛ مانوئیل مارکویز مشت زن مکزیکویی؛ حسن البکیا سلطان برونای؛ الولید بن طلال بن عبدالعزیز عضو خانواده‌ی شاهی و میلیاردر عربستانی؛ جورج دبلیو بوش رییس‌ جمهوری پیشین امریکا؛ باراک اوباما رییس‌ جمهوری امریکا؛ ولادیمیر پوتین رییس‌ جمهوری روسیه؛ تونی بلر نخست‌وزیر پیشین انگلستان؛ جان‌کری وزیر امور خارجه‌ی امریکا؛ خوان کارلوس شاه اسپانیا و داکتر عبدالله‌عبدالله، وزیر خارجه‌ی پیشین افغانستان.

حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

نام عبدالله عبدالله بر شیشه‌ی بیرونی فروشگاه هاوس آف بیژن با آب طلا حک شده استدارایی‌هایی مشتریان این فروشگاه

بیژن پاکزاد بنیانگذار این فروشگاه معروف جهان در مصاحبه‌اش با لاس‌انجلس تایمز گفته است که مشتریان این فروشگاه باید ماهوار یک میلیون دالر درآمد داشته باشند: «مشتریان ما باید ماهوار پس از تصفیه‌حساب‌های مالیاتی یک میلیون دالر درآمد داشته باشند».

باوجود این‌که مالک این فروشگاه گفته است که مشتریان این فروشگاه حداقل ماه یک میلیون دالر درآمد دارند، اما در عمل سنجش درآمد شماری از مشتریان این فروشگاه که از جهان سوم‌اند، کار آسانی نیست. بر اساس جست‌وجوی ما دارایی شماری از مشتریان این فروشگاه قرار ذیل است:
بارک اوباما ۱۲ میلیون دالر
ولادیمیر پوتین بیش از ۱۰۰ میلیارد دالر
جورج کلونی ۱۴۰ میلیون دالر
روبرت دنیرو ۱۸۵ میلیون دالر
دیوید بکهام ۷۷۱ میلیون دالر
عبدالله دوم ۷۵۰ میلیون دالر
جابرالثانی ۱۲ میلیارد دالر
تونی بلر ۸۷ میلیون دالر
شیخ عبدالله بن زیاد آل نهیان ۲۳ میلیارد دالر
جان کری ۱۹۸ میلیون دالر

درحالی که بسیاری از مشتریانی که در لیست مشتریان اصلی این فروشگاه حکاکی شده ده‌ها میلیون دالر سرمایه دارند، عبدالله‌عبدالله رییس اجراییه‌ی حکومت وحدت ملی افغانستان به‌عنوان یکی از مشتریان اصلی این فروشگاه در هفتم قوس سال ۱۳۹۴ با ثبت دارایی‌هایش در اداره‌ی عالی مبارزه با فساد اداری، دارایی‌اش را ۱۰ میلیون افغانی و ۷هزار دالر اعلام کرده بود.

اداره‌ی عالی مبارزه با فساد اداری پس از ثبت دارایی‌های عبدالله‌عبدالله نوشت: تمامی دارایی‌های داکتر عبدالله به ارزش ۱۵۳،۰۰۰ دالر محاسبه شده است و همچنین ۷،۰۰۰ دالر دیگر در حساب خود در بانک الفلاح شعبه‌ی کابل دارد.

حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

هاوس آف بیژن لباس‌های خود را بر اساس سلیقه‌ی هر مشتری طراحی کرده و آن طرح را به دیگران نمی‌فروشد


عبدالله‌عبدالله اعلام کرده بود که افزون بر دارایی‌های نقدی دو قاب ساعت دارد که ارزش اولی ۶،۷۰۰ دالر و دیگری ۴،۶۰۰ دالر می‌باشد که به‌عنوان هدیه دریافت کرده است.

عبدالله‌عبدالله در حالی آمار و ارقام دارایی‌هایش را ثبت و اعلام کرد که قبل از آن به‌عنوان یکی از مشتریان اصلی فروشگاه هاوس‌آف بیژن نامش روی پنجره‌ی این فروشگاه حکاکی شده و عکسش از زمانی که وزیر خارجه‌ی افغانستان است در داخل گران‌ترین فروشگاه جهان قاب و نصب شده است.

این فروشگاه فقط اسامی مشتریان خاصش را روی پنجره با آب طلا حک می‌کند و عکس آن عده از مشتریانش را در داخل فروشگاه نصب می‌کند که تکراراً از این فروشگاه خریداری کند و خریدهای گران‌قیمت انجام دهد.

حکاکی نام عبدالله‌عبدالله با آب طلا در قیمت‌ترین فروشگاه جهان

هاوس آف بیژن عکس آن عده از مشتریانش را در داخل فروشگاه نصب می‌کند که تکراراً از این فروشگاه خریداری کند و خریدهای گران‌قیمت انجام دهد
عبدالله‌عبدالله رییس اجراییه‌ی حکومت افغانستان در حالی مشتری قیمت‌ترین فروشگاه جهان است که حدود ۴۰ درصد مردم افغانستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند و بنا بر آمارهای متفاوت بین ۴ تا ۸ میلیون بیکار در افغانستان وجود دارد. به‌دلیل وضعیت بد اقتصادی و ناامنی، در حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها در سال گذشته کشور را ترک کرده‌اند.

پوشش عبدالله‌عبدالله رییس اجراییه‌ی حکومت وحدت ملی افغانستان همواره در شبکه‌های اجتماعی با نقدونظرهای متفاوتی روبه‌رو بوده است.
نوشته:
برگرفته: اطلاعات روز

موضوعات: افغانستان و جهان, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید