اندیشکده اقتصاد » اقتصاد » کارآفرینی » استارت اپ های ملیاردی

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

استارت اپ های ملیاردی

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 16 آبان 1393 | بازدیدها: 2058

0
استارت اپ های ملیاردیکسب و کارهای بزرگ انترنتی که حالا هر یک به چندین ملیارد دلار سرمایه دست یافته اند، در ابتدا استارت اپ ها یا شرکتهای نوپا و کوچکی با سرمایه های ناچیزی بودند.
شرکت نوپا یا استارت اپ، شرکت یا یک مشارکت و یا یک سازمان موقت اند که در جهت جستجوی راه حلی برای یک مدل کسب و کار قابل توسعه و تکرار پذیر راه اندازی می شود. این شرکت‌ها تازه ایجاد شده و در فاز توسعه و تحقیق برای بازاریابی قرار دارند و اغلب شرکت‌هایی که رشد سریعی دارند و در زمینهٔ تکنولوژی فعالیت می‌کنند را استارت اپ یا شرکت نوپا میگویند.
شرکت‌های نوپا گزینه‌های مختلفی برای پیدا کردن سرمایه مورد نیاز خود دارند. شرکت‌ها یا افراد سرمایه‌گذار می‌توانند به شرکت‌های نوپا با تبادل پول نقد در برابر سهام کمک کنند تا فعالیت خود را شروع کنند. در عمل خیلی از شرکت‌های نوپا توسط بنیانگذارانشان سرمایه‌گذاری می‌شوند. سرمایه‌گذارها بطور کلی به آن دسته از شرکت‌های نوپا جلب می‌شوند که نسبت خطر به سود بالایی دارند و مقیاس‌پذیرتر هستند. بنا بر این آنها هزینهٔ راه‌اندازی کمتر، ریسک زیاد و توان بالقوهٔ بالایی برای برگرداندن سرمایه دارند.
بیشتر این استارت اپ ها پس از رسیدن به مرحله موفقیت و جذب تعداد زیاد کاربران و استفاده کنندگان، سرمایه گذاری های هنگفتی را از سوی شرکت های بزرگتر یا غول های انترنتی جذب میکنند و یا هم از سوی آنها خریداری میشوند، همانند دراپ باکس که یک استارت اپ ذخیره سازی وب هست، حدود 507 ملیون دالر سرمایه گذاری را از غولهای سرمایه چون گروپ بانکی گولدمن ساکز، بنچ مارک کاپیتال وغیره بخود جذب کرده و همچنان سنپ چت، یک اپلیکیشن گفتگو یا چت، حدود 150 ملیون دالر سرمایه گذاری از شرکتهای بزرگی چون بنچ مارک کاپیتال و تنسنت هولدنگ وغیره را بخود جلب نموده است و ارزش هر یک ازین دو استارت اپ به 10 ملیارد دالر رسیده است و یا هم غول تازه ظهور چینی دنیای موبایل "ژیومی" که با جذب حدود 347 ملیون دالر سرمایه گذاری از شرکتهای بزرگی چون کوالکام و دیجیتال سکای وغیره، به ارزش مجموعی 10 ملیارد دالر دست یافته است.
در انفوگرافیک ذیل 59 استارت اپ یا شرکت های نوپا که به یک ملیارد دالر سرمایه دست یافته اند نشان داده شده است که ازین میان دو شرکت آن در اروپا، 8 تای دیگر در چین و متباقی 49 استارت اپل دیگر در آمریکا قرار دارند. برای معلومات در باره هریکی ازین شرکتها اینجا وارد شوید.

استارت اپ های ملیاردی


منبع: وال ستریت ژورنال

موضوعات: کارآفرینی, انفوگرافی, تکنولوژی و فناوری, رموز موفقیت

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید