اندیشکده اقتصاد » عمومی » کجای هواپیما بنشینیم تا پرواز آرامی داشته‌باشیم؟

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

کجای هواپیما بنشینیم تا پرواز آرامی داشته‌باشیم؟

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 10 مهر 1395 | بازدیدها: 6530

0
کجای هواپیما بنشینیم تا پرواز آرامی داشته‌باشیم؟


تکان‌خوردن هواپیما حین پرواز نه‌تنها آزاردهنده‌است، بلکه ترسناک نیز هست. اگر شما ترس از تکان‌خوردن دارید یا فقط می‌خواهید که قهوه‌تان روی شلوارتان نریزد، صندلی هایی را که نام میبریم جاهایی هستند که می‌توانید برای سفر در هواپیما انتخاب کنید.

مطابق نظر دکتر اشنایدر، سعی کنید پروازهایی که با هواپیما‌های بزرگتر و در ارتفاع‌های بلندتر انجام می‌شوند را انتخاب کنید درغیر اینصورت، صندلی‌هایی که دقیقا روی بال‌ها قرار گرفته‌اند را برگزینید (معمولا ردیف‌های ۱۰ تا ۳۰). صندلی‌های نزدیک به دماغه و مخصوصا صندلی‌های انتهای هواپیما، بیشترین لرزش را جذب می‌کنند. صندلی‌های روی بال‌ها کاملا لرزش را خنثی نمی‌کنند اما به طرز محسوسی آن را کاهش می‌دهند. کاپتان چلسی با این حرف موافق است و دلیل آن را، نزدیک‌بودن صندلی‌ها به مرکز ثقل هواپیما می‌داند. چلسی همینطور تمرینی برای کاهش ترس از لرزش هواپیما طراحی کرده‌است که به شرح زیر است:

دفعه‌ی بعدی که به عنوان مسافر سوار یک خودرو شدید، چشمان خود را ببندید و سعی کنید از هر صدا و لرزشی که حس می‌کنید، فهرستی تهیه ‌کنید. اگر این کار را انجام دهید، به خیلی چیزهایی که افراد معمولی دقت نمی‌کنند،‌ توجه می‌کنید و متوجه می‌شوید که سفر با خودرو به مراتب تکان‌های بیشتری نسبت به سفر با هواپیما دارد.

مهم نیست کجای هواپیما می‌نشینید، به‌هرحال اندکی لرزش را حس خواهید کرد. اما اگر بدانید که کجا بنشینید و چگونه ذهن خود را برای پرواز آماده کنید، پرواز آرام‌تری خواهید داشت اما اگر بتوانید برروی صندلی‌هایی که در قسمت جلویی بال قرار گرفته‌اند بنشینید، سکوت را هم تجربه خواهید کرد.
برگرفته

موضوعات: عمومی, دانستنی, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید