اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » 31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 4 آبان 1395 | بازدیدها: 1317

0
شاید بسیاری بر این باور باشند که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها با حضور دو نامزد برگزار می شودو مردم آمریکا تنها می توانند به دو نامزد انتخاباتی رای دهند، اما درست تر این است که بگوییم انتخابات آمریکا در هر دوره با حضور دو نامزد اصلی و دهها نامزد فرعی برگزار می شود که امید چندانی به پیروزی ندارند و تنها بنا به دلایل یا انگیزه های شخصی یا حزبی در انتخابات حاضر می شوند.

در انتخابات امسال نیز 31 نامزد انتخاباتی دارای حق برگزیده شدن برای راه یابی به کاخ سفید رقابت می کنند که تنها نام دو تن از آنها به عنوان دو نامزد اصلی دو حزب اصلی و بزرگ آمریکا یعنی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در رسانه ها تکرار می شود و در رده بعدی نام دو نامزد نیز به عنوان دو نامزد دو حزب "سبز " و "لیبرال" بیش از دیگر نامزدها به گوش می خورد ، اما در این میان دهها نامزد مستقل نیز ثبت نام کرده و به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری 2016 حضور دارند.

در مجموع 10 زوج انتخاباتی (نامزد ریاست جمهوری و معاونت) در انتخابات آتی با هم رقابت می کنند که رسانه ها و مردم آمریکا تنها نام و اخبار دو زوج اصلی " کلینتون - کین " و " ترامپ - پنس" را در صدر اخبار انتخباتی می بینند و می شنوند اما درباره 8 زوج انتخاباتی دیگر کمتر شنیده می شود.

علاوه بر این ها صدها نفر در ایالت های مختلف آمریکا به عنوان نامزد انتخاباتی ثبت نام کرده اند که با توجه به فقدان حداقل شرایط لازم برای حضور در انتخابات ، نام آنها در لیست نامزدهای ثبت نام کرده وجود دارد اما در هیچ یکی از 50 ایالت آمریکا سبد رایی به آنها اختصاص داده نشده است.

در لیست زیر نگاهی گذرا کرده ایم به نام و تصاویر 8 زوج فرعی انتخاباتی آمریکا:

1- نامزد حزب لیبرال آمریکا : "گری جانسون" (فرماندار سابق از نیومکزیکو) و نامزد معاونت او " بیل ولد " از ماساچوست. حزب لیبرال آمریکا در این دوره از انتخابات در 50 ایالت آمریکا سبد رای خواهد داشت و با دو نامزد اصلی انتخابات رقابت خواهند کرد.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا2- نامزد حزب سبز آمریکا " دکتر جیل استین " از ماساچوست و نامزد معاونت او "آجامو باراکا " از ویرجینیا . حزب سبزها در این دوره از انتخابات در 40 ایالت قابلیت رقابت با دو نامزد اصلی انتخابات را خواهد داشت.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا
3- نامزد حزب قانون اساسی آمریکا " دارل کاستل " از تنسی و " اسکات بردلی" نامزد معاونت او از ایالت یوتا آمریکا . حزب قانون اساسی آمریکا نیز در بیش از 30 ایالت آمریکا قابلیت رقابت با دو نامزد اصلی را خواهد داشت.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکااما نامزدهایی مستقل و احزاب ایالتی کوچک دیگر نیز هستند که در کمتر از 20 ایالت آمریکا با دو نامزد اصلی انتخابات رقابت خواهند کرد.

4- " ایوان مک مولین " نامزد اصلی از ایالت یوتا در کنار " میندی فین " نامزد معاونت او از جمله این زوج های انتخاباتی هستند که در قالب احزاب کوچک " حزب بهتر برای آمریکا" و " حزب اصلاح مینه سوتا " با یکدیگر ائتلاف کرده و از نامزد های انتخابات پیش رو خواهند بود.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا
5- خانم " گلوریا لاریوا" از ایالت کالیفرنیا و "اوژن پوریر" نامزد معاونت او از ایالت ورمونت از حزب " سوسیالیسم و آزادی " (PSL ) از زوج های انتخاباتی دیگر هستند که با گرایش لیبرال- سوسیال در انتخابات آتی آمریکا حضور دارند.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا
6- "راکی دلا فونته " از ایالت فلوریدا و نامزد معاونت او " مایکل اشتاینبرگ " از دیگر زوج های انتخاباتی هستند که از حزب " اصلاح آمریکا " در عرصه رقابت های انتخاباتی در کمتر از 20 ایالت آمریکا حق برگزیده شدن دارند.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا
7- "امیدیو سولتیسیک " و" آنجلا واکر" زوج دیگر انتخاباتی از "حزب سوسیالیست آمریکا" هستند که در انتخابات آتی حضور دارند.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا8- و در نهایت از میان زوج های انتخاباتی زوج انتخاباتی خانم " آلیسون کندی" – از ایالت ایلینویز - به عنوان نامزد اصلی در کنار "آبسورن هارت " – از پنسیلوانیا- به عنوان گزینه معاونت او از حزب " سوسیالیست کارگران آمریکا" از دیگر زوج های انتخاباتی این کشور هستند.

31 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا21 نامزد دیگر انتخاباتی نیز دارای حق انتخاب شدن در یک یا چند ایالت آمریکا هستند که بدون انتخاب گزینه معاونت شان به صورت منفرد در گردونه انتخابات آتی آمریکا حضور دارند.

و سوای اینها صدها نفر دیگر نیز از ایالت های مختلف به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که با توجه به اینکه شرایط لازم قانونی را برای کسب حق برگزیده شدن در 1 یا چند ایالت را نداشته اند، در هیچ یک از ایالت های آمریکا نام آنها به عنوان نامزدهای دارای حق رای در تعرفه های رای وجود نخواهد داشت و آرای آنها نیز در محاسبات به شمارش درنخواهد آمدبرگرفته: دنیای اقتصاد

موضوعات: اقتصاد جهان, اقتصاد و سیاست, دانستنی, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید