اندیشکده اقتصاد » عمومی » دانستنی » ناسا انسان به مریخ میفرستد

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

ناسا انسان به مریخ میفرستد

نویسنده: ابتهاج | تاریخ: 12 آذر 1393 | بازدیدها: 1230

0
ناسا انسان به مریخ میفرستدسازمان ملی هوانوردی و فضایی آیالات متحده (ناسا) اعلام کرده است که در نخستین اقدام برای ماموریت سفر انسانها به مریخ تا سال 2030، کپسول فضایی اوریون را بروز پنجشنبه بشکل آزمایشی بسوی مریخ پرتاب خواهد کرد.
این سازمان در یک نشست خبری اعلام کرد که کپسول فضایی اوریون که تا سال 2030، انسانها را به مریخ خواهد برد، برای نخستین بار آزمایش میشود. درین سفر آزمایشی بدون انسان، که آنرا پرواز اکتشافی آزمایشی 1 خوانده اند، کپسول اوریون پس از پرواز از زمین، در یک سفر چهار و نیم ساعته، دو بار دور زمین میچرخد و این سفر آن برای آزمایش وسایل و ابزار نصب شده برآن، از جمله 1200 حسگر (سنسر) و سیستم لغو راه اندازی، میباشد. این کپسول در فاصله 5800 کلومتری زمین، حدود 15 برابر دورتر از فاصله مرکز فضایی بین المللی (ISS - International Space Station) به زمین، دورادور کره زمین خواهد چرخید.
پس از تکمیل چرخش دور زمین، به اقیانوس آرام سقوط خواهد کرد که آنرا از آنجا قوای بحری آیالات متحده بازیابی خواهند کرد.
مارک گییر، مدیر برنامه اوریون در کنفرانس خبری گفت: "ما بروی این کپسول حسگرهای تشعشعات را نصب کرده ایم تا هر آنچه در بیرون از کپسول رخ میدهد را بتوانیم ببینیم، بسنجیم و حس کنیم و در ضمن حسگرهای در رابطه با پرواز و نشست کپسول نیز بروی آن نصب شده است. با استفاده ازین حسگرها داده ها جمع آوری میشود که در شناخت محیط اطراف آن استفاده خواهد شد. بسیاری ازین حسگرها برای خود کپسول هستند، اما در ضمن برای دانش سرنشینان آن که بدانند در اطراف آنها چه میگذرد نیز بکار خواهد آمد."
اگر همه چیز بدرستی پیش برود، این کپسول با چهار سرنشین را نخست به یک ستاره دنباله دار و سپس به مریخ خواهد برد و سازمان ناسا پیشبینی میکند که تا اواسط دهه 2030 آنها قادر به فرود آمدن انسانها بروی کره مریخ خواهند شد. اگر چنین باشد، این نخستین باریست پس از ماهواره آپولو که انسان پا فراتر از مدار بیرونی زمین مینهند.
براساس گزارش تارنمای سپیس دات کام، اگر همه چیز بدرستی و مطابق برنامه به پیش برود، پرواز آزمایشی اوریون بروز پنجشنبه، 4 دسامبر ساعت 7 و 5 دقیقه صبح بوقت شرق آمریکا (EST) یا 12 و 5 دقیقه ظهر بوقت گرینوج آغاز خواهد شد و پس از 4 ساعت و 30 دقیقه دوباره سر ساعت 11 و 29 دقیقه ظهر بوقت شرق آمریکا (EST) یا 4 و 29 پس از ظهر بوقت گرینویچ بزمین فرود خواهد آمد.
شما میتوانید برنامه پرتاب این کپسول را فردا در وبسایت تلویزیون ناسا بطور زنده مشاهده کنید.


منبع: ساینس الرت

موضوعات: عمومی » دانستنی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید