اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » دانشگاه‌های میلیاردرساز - جایی که «علم»، ثروت بسیار می‌سازد

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

دانشگاه‌های میلیاردرساز - جایی که «علم»، ثروت بسیار می‌سازد

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 16 بهمن 1395 | بازدیدها: 1567

0
سوال علم بهتر است یا ثروت سوالی است که انسان‌ها از کودکی با آن آشنا می‌شوند. دانشگاه‌ها در جامعه مدرن به عنوان «مهد علم» شناخته می‌شوند و از قضا بسیاری از ثروتمندان میلیاردر از همین دانشگاه‌ها بیرون می‌آیند؛ گویی در دنیای مدرن علم اصلاً تضاد و تخالفی با ثروت ندارد و یکی از بهترین راه‌های کسب ثروت، «علم‌آموزی‌» است!

35 نفر از 500 ثروتمند اول دنیا از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شده‌اند. در واقع این دانشگاه بیشتر از مجموع عربستان سعودی و اسپانیا، میلیاردر تولید کرده است!

مجموع ثروت این 35 میلیاردر فارغ‌التحصیل شده در هاروارد 309 میلیارد دلار است؛ یعنی به اندازه تولید ناخالص داخلی هنگ‌کنگ یا ایرلند!

به جز هاروارد، دانشگاه‌های دیگری نظیر استانفورد، کلمبیا، نیویورک، ییل و کُرنل نیز با آموزش تعداد زیادی میلیاردر، ثروت زیادی خلق کرده‌اند.

حتی در دنیا میلیاردرهایی وجود دارد که در دانشگاه‌های معروف درس می‌خوانده‌اند و ترک تحصیل کرده‌اند. بیل گیتس دانشگاه هاروارد را رها کرد تا مایکروسافت را تأسیس کند. مارک زاکربرگ، فیسبوک را از دانشگاه هاروارد راه‌اندازی کرد و وقتی ایده‌اش گرفت و به ثروت زیادی دست یافت، دانشگاه را رها کرد. شاید او دیگر دلیلی برای ادامه تحصیل نمی‌دید و هدف اصلی، یعنی کسب ثروت، حاصل شده بود.

اینفوگرافی زیر نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان 10 دانشگاه بزرگ آمریکا، چه تعداد میلیاردر در فهرست 500 میلیاردر بزرگ دنیا دارند. ثروت میلیاردرهای هر دانشگاه نیز در این اینفوگرافی مشخص شده است. معروف‌ترین میلیاردرهای احصیل کرده در این دانشگاه‌ها نیز قابل مشاهده است.

دانشگاه‌های میلیاردرساز - جایی که «علم»، ثروت بسیار می‌سازد


در کل در آمریکا با استفاده از نوآوری، تکنولوژی‌های نوین و ایده‌های بدیع، حجم زیادی از ثروت خلق می‌شود که در آن دانشگاه‌ها، نقشی اساسی دارند.

در انتها معروف‌ترین میلیاردرهای ترک‌ تحصیل کرده نیز در این اینفوگرافی مشخص شده است که از این میان می‌توان به بیل گیتس، زاکربرگ و مایکل دِل (موسس و مدیرعامل شرکت دل) اشاره کرد.
برگرفته: نکونیوز

موضوعات: اقتصاد جهان, عمومی, انفوگرافی, دانستنی, رموز موفقیت, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید