اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » اعتبار گزارش ریسک موسسه هرمس اویلر چقدر است؟

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

اعتبار گزارش ریسک موسسه هرمس اویلر چقدر است؟

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 17 اردیبهشت 1396 | بازدیدها: 1100

0
اعتبار گزارش ریسک موسسه هرمس اویلر چقدر است؟


به دلیل اهمیت مساله «ریسک» در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران خارجی برای وارد شدن به بازارهای مختلف، سازمان‌ها و موسسات زیادی هر‌سال اقدام به ارائه گزارش‌های مختلف در این زمینه می‌کنند ولی موسسه «هرمس اویلر» را می‌توان یکی از معتبرترین سازمان‌های ارائه‌دهنده این گزارش دانست. دلیل اعتبار بالای گزارش‌های این مرکز سابقه فعالیت طولانی این موسسه در حوزه مالی و صنعت بیمه به‌خصوص در کشورهای توسعه‌یافته و صنعتی است. از طرف دیگر این موسسه به اطلاعات اقتصادی شرکت‌های فعال در تمامی کشورهای دنیا دسترسی دارد و دفاتری در ۵۰ کشور دنیا دارد که هر یک ضمن تهیه گزارش‌های آن کشور می‌توانند در مورد عملکرد اقتصادی کشورهای همسایه و منطقه‌ای که کشور در آن واقع شده است هم گزارش‌های جامعی ارائه دهند. از آنجا که این موسسه یکی از قابل اعتمادترین و مهم‌ترین گزارش‌های مربوط به ریسک را ارائه می‌دهد مطالعه تاریخچه و عملکرد آن، ضمن تشریح گزارشی که از سوی این موسسه ارائه شده است، اهمیت زیادی دارد.

اعتبار گزارش ریسک موسسه هرمس اویلر چقدر است؟


در مورد تاریخچه فعالیت این موسسه می‌توان به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کرد. در این وب‌سایت در مورد تاریخچه فعالیت هرمس اویلر این‌طور نوشته شده است: موسسه هرمس اویلر در سال ۱۸۹۳ راه‌اندازی شد. در ابتدا این موسسه به عنوان یک مرکز ارائه‌دهنده خدمات اعتباری و بیمه آمریکایی کارش را آغاز کرد ولی با گذشت زمان و ادغام با شماری از موسسات بیمه بزرگ منطقه‌ای و بین‌المللی به هرمس اویلر تغییر نام داد و دامنه فعالیتش را از آمریکا و اروپای غربی به تمام دنیا گسترش داد. این موسسه که بالغ بر ۵۵ هزار مشتری دارد و شمار کارمندانش بیشتر از شش هزار نفر است در سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش مبادلات مالی جهانی خود را بیش از ۸۹۰ میلیارد یورو اعلام کرد. اما به دلیل افزایش سطح ریسک در شماری از کشورهای دنیا -مثلاً افزایش ریسک سیاسی در کشورهای خاورمیانه و افزایش ریسک مالی در کشورهای صنعتی و افزایش سطح بدهی‌های دولتی در اروپا که خود عامل تضعیف‌کننده زیرساخت مالی در کشورها محسوب می‌شود- توجه به گزارش‌های مرتبط با ریسک بیشتر شد. یکی دیگر از دلایل مهم برای توجه بیشتر به گزارش‌های موسسه هرمس اویلر نسبت به دیگر گزارش‌ها دامنه گسترده فعالیت آن است. طبق آمارهای منتشرشده در وب‌سایت هرمس اویلر، این موسسه که یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌هایش ارزیابی ریسک در هر کشور و ارائه گزارش‌های دوره‌ای در این زمینه است، در ۵۰ کشور دنیا دفتر مستقل دارد و در هریک از این کشورها مجموعه‌ای از کارشناسان و تحلیلگران خبره در زمینه ریسک فعالیت می‌کنند. این مرکز ارائه خدمات مشاوره اقتصادی را برای ۲۴۵ کشور دنیا انجام می‌دهد و هر‌ساله عملکرد اقتصادی و مالی بالغ بر ۴۰ میلیون شرکت بزرگ و کوچک در کشورهای مختلف را رصد و ارزیابی می‌کند.

اعتبار گزارش ریسک موسسه هرمس اویلر چقدر است؟


این موسسه مطالعاتی طی سال‌های فعالیتش بارها به دلیل عملکرد عالی مورد تقدیر قرار گرفته است و شمار جوایز و تقدیرنامه‌های دریافتی از طریق این شرکت از سال ۱۸۹۳ تاکنون بالغ بر ۲۵ عدد بوده است. هرمس سابقه‌ای طولانی و درخشان در کارهای مطالعاتی و مالی دارد و مطالعه گزارش این موسسه می‌تواند ضمن تشریح وضعیت گذشته کشورها، ساختار اقتصادی آینده آنها را نیز تشریح کند.نوشته: مونا مشهدی‌رجبی | برگرفته: تجارت فردا

موضوعات: اقتصاد جهان, اقتصاد و سیاست, انفوگرافی, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید