اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » هزینه یک تویت: 5.7 میلیارد دالر

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

هزینه یک تویت: 5.7 میلیارد دالر

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 26 مرداد 1396 | بازدیدها: 1027

0
هزینه یک تویت: 5.7 میلیارد دالر


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آیالات متحده یکی از کاربران معروف و پرسروصدای شبکه اجتماعی «تویتر - Twitter» هست و بسیاری از حرف‌ها و نوشتارهای او در شبکه‌های اجتماعی سروصداها و انعکاس‌های بلند و بالای را به‌همراه داشته است.

او که به رک و راست‌گویی در تویتر معروف هست، هر از گاهی حملاتی بر مخالفین سیاسی، شبکه‌های مختلف خبری، شرکت‌های بزرگ و بعضی اوقات بر کشورهای جهان نیز داشته است و نوشتارهای او درین شبکه هیاهوی بسیاری را بلند می‌کند.

در تازه ترین اقدام او شرکت خرده فروشی انترنتی امازون را هدف قرار داده و در یک تویت این فروشگاه بزرگ آنلاین را متهم به سرقت مالیاتی نموده، نوشته است:

هزینه یک تویت: 5.7 میلیارد دالر


« امازون زیان‌های بزرگی را بر فروشگاه‌های خرده فروش، شهرها و ایالت‌های مالیات دهنده در سرتاسر آیالات متحده وارد نموده است - شغل‌های زیادی نیز از بین می‌روند.»

این تویت رئیس جمهور ترامپ ارزش سهام شرکت امازون را بروز پنج‌شنبه حدود 1.2 درصد کاهش داد که این شرکت متحمل 5.7 میلیارد دالر خساره گردید.

این بار نخستی نیست که تویت‌های ترامپ ارزش شرکت‌های بزرگ را هدف قرار می‌دهد.

در ماه جنوری او شرکت تویتا را هدف قرار داد و ارزش آن شرکت در نخستین ساعات پس از تویت وی حدود 1.2 میلیارد دالر کاهش یافت.

در ماه دسامبر سال گذشته او شرکت‌های هواپیماسازی بوینگ و لاکهید مارتین را هدف قرار داد و نوشت، این دو شرکت هزینه‌های هنگفتی را بر دولت آمریکا تحمیل می‌کنند، این تویت وی یک میلیارد دالر از ارزش بوینگ و حدود 3.5 میلیارد دالر از ارزش شرکت لاکهید مارتن را کاهش داد.منبع: روزنامه اندیپیندینت | ترتیب: اندیشکده اقتصاد و سیاست

موضوعات: اقتصاد جهان, اقتصاد و سیاست

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید