اندیشکده اقتصاد » اقتصاد » کارآفرینی » پیاده روی راز خلاقیت استیو جابز

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

پیاده روی راز خلاقیت استیو جابز

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 1 شهریور 1396 | بازدیدها: 1146

0
بسیاری از افرادی که از منزل شخصی استیو جابز در پالوآلتو یا دفتر مرکزی شرکت اپل در کالیفرنیا دیدن کرده‌اند، می‌دانند چه عادتی برای ارائه‌ی ایده‌های جدید به او کمک کرده است. استیو جابز طرفدار مکالمات جدی و پیاده‌روی‌ در مسیرهای طولانی بود. کارمندان و افرادی که از نزدیک او را می‌شناختند، می‌گویند او علاقه‌ی زیادی به پیاده‌روی به همراه دیگران داشت. دسته‌ای از تحقیقات علوم اعصاب ثابت کرده‌اند که پیاده‌روی واقعا باعث افزایش خلاقیت می‌شود.

پیاده روی راز خلاقیت استیو جابز


استیو جابز با عادت پیاده‌روی توانست خلاقیت خود را تقویت کند. بسیاری از مطالعات می‌گویند این راه بهترین روش برای ارائه ایده‌های جدید است.


اجداد ما پیوسته در حال حرکت بوده‌اند

دانشمندان علوم اعصاب معتقدند که نتیجه‌ی تأثیر پیاده‌روی بر افزایش خلاقیت ما موضوع تعجب‌برانگیزی نیست؛ زیرا اجداد ما پیوسته در حال حرکت بوده‌اند. درواقع آن‌ها معتقدند که از دیدگاه تکاملی، مغز ما وقتی بدن در حرکت باشد توسعه پیدا می‌کند. ازآنجایی‌که مغز ما هنگام پیاده‌روی رشد پیدا می‌کند، این کار هم برای سلامتی و هم برای مغز بسیار خوب است. پیاده‌روی فشارخون را نیز پایین می‌آورد و همچنین خطر سکته‌ی قلبی را کاهش می‌دهد.


اجازه دهید مغزتان راه‌حل‌های جدید ارائه دهد

تحقیقات نشان داده‌اند که دستیابی به ایده‌های موفق زمانی اتفاق می‌افتد که مغز از شبکه‌ی اجرایی به شبکه‌ی پیش‌فرض تغییر حالت دهد. شبکه‌ی اجرایی مغز ما بر اهداف و وظایف متمرکز است؛ درحالی‌که شبکه‌ی پیش‌فرض مغز روی نبوغ و ایده‌ها تمرکز می‌کند. این دو حالت باهم کار می‌کنند. شبکه‌ی اجرایی یک هدف را مشخص می‌کند یا یک مشکل را تشخیص می‌دهد و شبکه‌ی پیش‌فرض راه‌حل‌های خلاقانه برای آن‌ ارائه می‌دهد. طبق تحقیقات، راه رفتن بهترینروش برای ایجاد همکاری بین این دو حالت مغز است و باعث می‌شود ایده‌های خلاقانه در مغز شما جرقه بزنند. شبکه‌ی پیش‌فرض ما مسئول رویاپردازی و خلاقیت است و با پیاده‌روی در هوای آزاد تقویت می‌شود.

یکی از مطالعات دانشگاه استنفورد نشان داده است که پیاده‌روی میزان خلاقیت را تا ۶۰ درصد افزایش می‌دهد. از افرادی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند، آزمون تفکر واگرا گرفته شد و میزان خلاقیت آن‌ها اندازه‌گیری شد. در این آزمون از آن‌ها خواسته شد در مدت ۴ دقیقه موارد استفاده‌ی گوناگون برای یک شیء ارائه دهند. این آزمون در دو حالت نشسته و در حال راه رفتن از آن‌ها گرفته شد و نتیجه آزمون نشان داد که خلاقیت افراد در هنگام راه رفتن و فارغ از محیطی که در آن قرار دارند، بسیار بیشتر از خلاقیت آن‌ها در حالت نشسته است.نوشته: هادی تیموری | برگرفته: کسب بین

موضوعات: کارآفرینی, تکنولوژی و فناوری, رموز موفقیت, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید