اندیشکده اقتصاد » اقتصاد جهان » اعتماد از دست‌رفته کاربران، بزرگترین بحران تاریخ فیس‌بوک

دانشنامه اقتصاد و مدیریت
دانش نامه اقتصاد و مدیریت
ما در پینترست
دانشنامه اقتصاد و مدیریت
ما در تویتر
اندیشکده اقتصاد و سیاست در فیسبوک
 
 
 

اعتماد از دست‌رفته کاربران، بزرگترین بحران تاریخ فیس‌بوک

نویسنده: اندیشکده | تاریخ: 29 فروردین 1397 | بازدیدها: 1093

0
چندی پیش طی افشاگری کریس وایلی از کارمندان کمبریج آنالیتیکا، فیس‌­بوک وارد بزرگترین بحران تاریخ خود شد.

اعتماد از دست‌رفته کاربران، بزرگترین بحران تاریخ فیس‌بوک


طی این افشاگری، کمبریج آنالیتکا اطلاعات بیش از پنجاه میلیون حساب کاربری فیس­بوک را بدون اجازه صاحبان آن­­جمع‌­آوری کرده است. مارک زاکربرگ، رییس و بنیانگذار فیس‌­بوک نیز اذعان کرد که این شرکت اشتباهاتی مرتکب شده است و بر اساس آن شرکت کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات شخصی میلیون‌­ها کاربر بدون اجازه به منظور تاثیرگذاشتن در مبارزات انتخاباتی سال 2016 به نفع دونالد ترامپ استفاده کرده است.

طی این رسوایی، اعتماد کاربران فیس­بوک به این رسانه اجتماعی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت وسهام آن با افت چشمگیری همراه بود.

افت سهام فیس‌بوک پس از پذیرش زاکربرگ به حضور در کنگره و ارائه توضیحات بیش از پیش شتاب گرفت. طبق این رسوایی سهام فیس بوک 18درصد کاهش یافته است که این افت سهام به معنای کاهش ارزش فیس بوک به میزان 80 میلیارد دلار می باشد.

پس از این رسوایی و کاهش اعتماد کابران، فیس‌بوک از تغییرات جدی در امنیت و صیانت از حریم خصوصی کاربران خبر داد. فیس­‌بوک اعلام کرد که از این پس، دسترسی توسعه دهندگان را به اطلاعات کاربران به­‌صورت چشمگیری کاهش خواهد داد.

طی این تصمیم، درصورتی‌­که کاربران تا 3 ماه از نرم­‌افزار خود استفاده نکنند تنها نام، عکس پروفایل و آدرس ایمیل آن­ها در اختیار است. همچنین توسعه‌­دهندگان نیاز به تایید کاربران و ملزم به امضای قرارداد رسمی با فیس­­‌بوک به منظور دسترسی به محتوا و اطلاعات شخصی هستند.

تنظیمات شخصی و امنیت حساب­های کاربری فیس‌­بوک هم دستخوش تغییراتی شده است که بر اساس آن تایید هویت دو مرحله ای به مراتب ساده‌­تر صورت می‌پذیرد و همچنین مدیریت محتوای به اشتراک گذارده شده و اطلاعات شخصی بیش از پیش با سهولت انجام می­‌شود.

فیس‌­بوک امیدوار است با این تغییرات به نسبت گسترده، اعتماد از دست رفته کاربران خود را دوباره به دست آورد و به روزهای اوج خود بازگردد.


اما واقعا اعتماد از دست‌رفته را می شود دوباره به دست آورد ؟برگرفته: مدیران ایران

موضوعات: اقتصاد جهان, تکنولوژی و فناوری, برگرفته

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
Visit Econopedia - Economics Encyclopedia's profile on Pinterest.
 
ما را حمایت کنید